Wtorek, 16 kwietnia 2024
Podziękowania dla Marzenny Ledzion-Markowskiej

Sławomir Erkiert, dotychczasowy specjalista ds. promocji i sprzedaży od 1 kwietnia jest szefem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tym stanowisku zastąpił niezwykle zasłużoną dla Wydawnictwa Marzennę Ledzion-Markowską, która pełniła obowiązki dyrektora Wydawnictwa Naukowego UAM w latach 2012-2024.

Sławomir Erkiert do zespołu Wydawnictwa Naukowego UAM dołączył w 2013 roku w Dziale Promocji i Sprzedaży. Ma za sobą ponad 30 lat doświadczenia. Karierę rozpoczął jako dziennikarz w poznańskich gazetach lokalnych. Następnie był redaktorem naczelnym ogólnopolskich pism branżowych (m.in.: „Gazeta Targowa”, „Dieta & Trening”, „Forum Czystości”, „WF w Szkole”). Pracował też m.in. w takich firmach jak Polski Instytut Targowy, Wydawnictwo Forum, Wydawnictwo Explanator czy World Trade Center Poznań. Pełnił funkcje managerskie  w Centrum Prasowym oraz Zespole Public Relations Międzynarodowych Targów Poznańskich. Był również szefem wielkopolskiego oddziału dziennika ekonomicznego „Puls Biznesu”.

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z największych i najważniejszych wydawnictw uczelnianych w Polsce. Profil wydawniczy to przede wszystkim monografie naukowe (ukazujące się aktualnie w 50 seriach tematycznych), publikacje popularnonaukowe, podręczniki, skrypty, słowniki, a także 29 czasopism naukowych (również w językach obcych). Publikowane są wyłącznie treści recenzowane.

Zespół Biblioteki Analiz serdecznie gratuluje nowemu dyrektorowi wydawnictwa i życzy kolejnych sukcesów, a jednocześnie bardzo dziękuje pani Marzennie Lendzion-Markowskiej za wieloletnią profesjonalną współpracę, szczególnie w obszarze targów książki i nagród edytorskich.

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran), foto: Dominik Kałasz / WN UAM