środa, 21 lutego 2024

22 lutego o godz. 18 w Studio im. Zbigniewa Stepka, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie odbędzie się spotkanie z Jędrzejem Pasierskim poświęcone siódmej z serii książek o Ninie Warwiłow zatytułowanej „Źródło”.

Wydarzenie będzie streamingowane na radiolublin.pl  i profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube. Link:https://www.facebook.com/events/1052898759152200?ref=newsfeed

Jędrzej Pasierski – prawnik, pracował w organizacjach zajmujących się ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową i współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Debiutował książką „Dom bez klamek”, którego bohaterka, podkomisarz Nina Warwiłow rozwiązuje zagadkę morderstwa na oddziale psychiatrycznym. Kolejne książki cyklu to m.in. „Roztopy”, „Kłamczuch”, „Gniazdo” czy „Martwy klif”. Za powieść „Roztopy” otrzymał nagrodę Wielkiego Kalibru.

O książce „Źródło”: W wąwozie w Beskidzie Sądeckim pasterz znajduje ciała małżeństwa. Rozwiązanie zagadki to kolejne zadanie komisarz Niny Warwiłow. Śledztwo sięga od zaułków Nowego Sącza po dawne opuszczone hale pasterskie. Zasłona milczenia skrywa starą, wypieraną prawdę.

Podaj dalej