Poniedziałek, 12 lutego 2024
"Inne miasta powinny brać przykład i oferować lokale na działalność kulturalną po preferencyjnych czynszach"

Zakończył się remont nowych pomieszczeń kawiarnio-księgarni Wrzenie Świata. Placówka zyskała dodatkową 50-metrową przestrzeń. Dzięki internetowej zbiórce udało się zebrać 127 tys. zł.

Wrzenie Świata, jak i Faktyczny Dom Kultury oraz Wydawnictwo Dowody, należy do Fundacji Instytut Reportażu, której prezesem-wolontariuszem jest Mariusz Szczygieł.

“Jeszcze tylko nowe krzesła… i w pierwszy dzień wiosny zaczniemy czterodniową parapetówkę w nowym Wrzenie świata. Zaprosimy naszych darczyńców i wszystkich sympatyków. Od tego dnia nowa sala będzie do 17.00 strefą ciszy dla pracujących przy laptopach, zorganizujemy tam wieczorami małe warsztaty, wykłady, spotkania… Ale oczywiście przedparapetówkowo możecie nas już odwiedzać” – napisał w mediach społecznościowych.

I dodał: “Muszę bardzo docenić Miasto Stołeczne Warszawa za przychylność dla naszego projektu rozszerzenia Wrzenia. Inne miasta powinny brać przykład i oferować lokale na działalność kulturalną po preferencyjnych czynszach, inaczej takie miejsca nie przeżyją”.

 

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Filip Springer