środa, 21 sierpnia 2019
„Piękni z natury” z wydawnictwa Bosz

Wydawnictwo Bosz poinformowało o wydaniu książki zatytułowanej „Piękni z natury. Ziołowa pielęgnacja Twojej skóry”. Jak informuje wydawca, jest to skarbnica wiedzy ludowej naszych babć i ich matek, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, zebranej w jeden, pięknie wydany poradnik.

Czytelnicy znajdą w książce opisy ziół, sposoby ich zbioru i przetwarzania oraz ponad 100 autorskich przepisów na naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Wszystko to bogato zilustrowane rycinami ziół, roślin i owoców.
Książka „Piękni z natury. Ziołowa pielęgnacja Twojej skóry” autorstwa Niny Bojarskiej, prowadzącej wraz z mężem Damianem Bojarskim bieszczadzką fundację „Zdrowi z Natury”, poświęcona jest przede wszystkim produkcji naturalnych kosmetyków. Lektura podpowiada, jak samodzielnie przygotować peelingi, maseczki, toniki, kremy, a nawet szampony i antyperspiranty. Ze względu na różnorodność przepisów książka zainteresuje nie tylko kobiety, lecz także mężczyzn, którzy będą mogli poznać tajniki powstawania m.in. naturalnych kosmetyków do pielęgnacji zarostu. „Piękni z natury” to też mini poradnik dla matek poszukujących nieprzetworzonych produktów kosmetycznych dla swoich dzieci.

Zawarte w publikacji przepisy poprzedza część poświęcona polskim darom natury. Szczegółowe opisy wybranych ziół i owoców oraz sposoby ich zbioru i przetwarzania, zilustrowane pięknymi rycinami, to świetne kompendium dla wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia, jak również słowiańską kulturą i bieszczadzkimi terenami.

Książka „Piękni z natury” z pewnością zachęci niejednego czytelnika do wyjścia na łąkę i zebrania składników koniecznych do stworzenia domowych kosmetyków dla całej rodziny – jak przekonuje autorka, to łatwy i niedrogi sposób na zachowanie zdrowia i urody.

 

Autor: (fran)