środa, 28 października 2015
Stora Enso na 33. Poligraficznych Konfrontacjach
15 października w Zakładzie Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej odbyły się 33. Poligraficzne Konfrontacje, zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej (SAIP PW). Jak poinformował serwis PAI – Print-in-Poland, były w całości poświęcone tematyce związanej z ochroną środowiska w branży poligraficznej i papierniczej, jak również zrównoważonemu zarządzaniu.Współorganizatorem i partnerem merytorycznym spotkania, które zgromadziło kilkadziesiąt osób z całej Polski, była firma Stora Enso. Jej przedstawiciele, także reprezentujący europejskie struktury koncernu, wzięli aktywny udział w części konferencyjnej. Moderatorem tematu Konfrontacji był Tomasz Rokicki,  TCS Manager w firmie Stora Enso Polska.33. Poligraficzne Konfrontacje, przebiegające pod hasłem „Papiery ekologiczne do drukowania, certyfikaty FSC, PEFC i EU Ecolabel, ślad węglowy, zrównoważone zarządzanie w produkcji poligraficznej i papierniczej”, otworzył Andrzej Żurkiewicz – prezes SAIP PW. Wprowadzenia do tematyki konferencji, jak również prezentacji agendy dokonał Tomasz Rokicki, który – wraz z Januszem Kosińskim, Converter Support Managerem w firmie Stora Enso Polska – był współautorem pierwszego referatu pod tytułem „Papieroekologia”. Prelegenci omówili w nim certyfikaty i normy znajdujące zastosowanie w branży poligraficznej i papierniczej. Przedstawili charakterystykę deklaracji zgodności oraz pozostałych dokumentów (m.in. Paper Profile), towarzyszących papierom i podłożom papierowym przeznaczonym do drukowania. Wskazywali przy tym, że system kontroli surowca drzewnego i gospodarki leśnej (objęty certyfikacją typu FSC czy …
Wyświetlono 25% materiału - 204 słów. Całość materiału zawiera 818 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się