Czwartek, 23 kwietnia 2015
Miasto świętuje Międzynarodowy Dzień Książki
Przedstawienia teatralne i filmowe, recenzje najciekawszych książek, a nawet poetyckie pocztówki z ulubionymi  wierszami. Właśnie w taki sposób uczniowie IX liceum w Gdyni będą świętować 19. Międzynarodowy Dzień Książki. W ich szkole od  8 lat prowadzony jest projekt edukacyjny „Uwolnij książkę”, który w tym roku zdobył nagrodę w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Projekt z klasą”. Pomysł na święto książki narodził się w 1930 roku w Hiszpanii. Wiele lat później podchwyciła go Organizacja Narodów Zjednoczonych i już od 19 lat właśnie 23 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Książki. Ze swoim happeningiem, konkursami filmowymi i poetyckimi pocztówkami projekt gdyńskich licealistów „Uwolnij książkę” świetnie wpisuje się w cykl imprez promujących czytanie we wszystkich krajach świata.- Na początku chciałyśmy mieć tylko specjalną półkę w gabinecie polonistycznym, na której stałyby ulubione książki uczniów – opowiada Beata Galuba-Filipp, polonistka z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni.  Od tamtego czasu projekt bardzo się rozrósł. W tym roku …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 612 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?