Poniedziałek, 2 kwietnia 2012
Kielce trzydniową stolicą edukacji
W piątek 30 marca zakończyły się trzydniowe XVII Targi Edukacyjne „Edukacja” w Kielcach. Wzięło w nich udział blisko 200 wystawców z całej Polski. Jak zwykle w Kielcach, targi uzyskały silne wsparcie władz regionalnych, na spotkaniach targowych obecni byli: pani wojewoda i jej zastępczyni, marszałek województwa, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego, starosta powiatu oraz wiceprezydent Kielc, który poprzednio był kuratorem oświaty. Przedstawiciele tych instytucji regularnie uczestniczą w pracach Rady Programowej kieleckich targów, zapewniając z jednej strony przychylność władz, a z drugiej udzielając widocznej pomocy w realizacji podejmowanych celów i programów targowych, przy tym zgłaszając wiele cennych inicjatyw. Dla przykładu przywołajmy znaczący gest Adama Jarubasa, dzięki któremu w tym roku Targi „Edukacja” otrzymały bardzo szeroki kontekst międzynarodowy. Na jego zaproszenie na Targi przyjechało blisko 60 członków Komisji Edukacji, Młodzieży, Kultury i Badań Naukowych (EDUC) Komitetu Regionów Unii Europejskiej, a także przedstawiciele partnerskich regionów z Finlandii, Węgier i Ukrainy.- Targi „Edukacja” nie rozwijają się susami, powoli nam jednak rosną, chyba są więc największe w naszym … powiecie, może w województwie, a może nawet i w Polsce – powiedział ze swoistym dystansem Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, podczas uroczystej targowej gali. Podczas uroczystego otwarcia zauważalny był brak przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, pierwszy raz o wielu lat. Honor resortu ratował wiceminister Tadeusz Sławecki, który przyjechał jednak do Kielc dopiero drugiego dnia targów. Na szczęście ministerstwo edukacji nie zapomniało o ufundowaniu pucharu ministra i zgodnie z tradycją wiceminister mógł go wręczyć podczas uroczystej gali targowej. - Jestem u państwa pierwszy raz, ale Kielce są mi bliskie, bo pochodzę z sąsiedniego województwa lubelskiego, i bardzo dziękuję za zaproszenie. Miałem dzisiaj okazję odwiedzić targi i …
Wyświetlono 25% materiału - 265 słów. Całość materiału zawiera 1061 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się