Piątek, 19 kwietnia 2024

11. edycja Targów Książki oraz towarzyszący im Festiwal literacki „Na pograniczu kultur” odbywa się w dniach 19-21 kwietnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

To największa impreza czytelnicza w północno-wschodniej Polsce i gratka dla miłośników literatury w każdym wieku. Targi organizuje Fundacja Sąsiedzi.

Swoją ofertę zaprezentuje ponad 80 wystawców, a wśród nich: Agora, Albi, Akapit Press, Alma Press, Arkady, Bis, Copernicus Center Press, Czarne, Czuczu, Debit, Dobra Literatura, Dwie Siostry, Egmont, Fundacja Sąsiedzi, Grupa Helion, Harde, HarperCollins, Jaguar, JanKa, Kameleon, Kropka, Krytyka Polityczna, Księży Młyn, Literatura, Literówka, LTW, Luna, Marginesy, Media Rodzina, Mięta, Motyleksiazkowe.pl, Muza, Nasza Księgarnia,  Nowa Baśń Paśny Buriat, Prozami Prohibita, Publicat, PWM, Rebis, Samowydawcy,  Sedno, Silver, SQN, TaniaKsiazka.pl, Tajfuny, Timof Comics, W Drodze, Wielka Litera, WKŁ, Wydawnictwo Elfickie, Wydawnictwo IPN, Wydawnictwo Jagoda, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Nocą,  Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, Vectra, Vesper, Zakamarki Zielone, Znak, Zysk i S-ka.

Pełna lista wystawców 11. Targi Książki w Białymstoku

Na Targi przyjedzie ponad 70 autorów, m.in. Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Nosowska, Aneta Prymaka-Oniszk i prof. Jerzy Bralczyk.  W programie festiwalu znajdą się także spotkania  z Marcinem Kruszewskim – TikTokerem, znanym szerszej publiczności pod pseudonimem „Prawo Marcina”, Agnieszką Frączek, Aleksandrą Struską-Musiał, Piotrem Karskim, Tomaszem Samojlikiem.

Nie zabraknie również spotkań z rodowitymi podlaskimi twórcami – Dżennetą Bogdanowicz, prof. Adamem Czesławem Dobrońskim, Andrzejem Fiedorukiem, Wojciechem Koronkiewiczem, Agnieszką Suchowierską i Celiną Zubrycką.

Targi Książki odbywają się na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w piątek (19.04) i w sobotę (20.04) od 10:00 do 18:30, natomiast w niedzielę (21.04) od 10:00 do 16:00.

– To było szaleństwo! Czegoś takiego nie przeżyłem na swoich targach przez dziesięć lat. Były tłumy na spotkaniach! Tak było podczas niedzielnego spotkania z Markiem Niedźwieckim, również na spotkaniu z Małgorzatą Niezabitowską była pełna sala. To jest nienormalne! – dziwił się w ubiegłym roku tryskający radością Andrzej Kalinowski, prezes Fundacji Sąsiedzi, człowiek-legenda białostockiej imprezy, który nawiązuje wspaniałe relacje ze swoimi gośćmi. To był jego sukces! – Wydawcy mówią, że frekwencja była dużo większa niż w ubiegłym roku. Patrzyli po paragonach i w piątek, i sobotę mieli łącznie taki obrót, jak poprzednio był przez trzy dni! – przekazał Bibliotece Analiz Andrzej Kalinowski.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji: Autorskie Targi Książki w Białymstoku

 

 

Podaj dalej
Autor: ET