środa, 16 października 2019
Zaproszenie do Lublina

Od 20 do 22 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się 15. Kiermasz Wydawców Katolickich organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. W Kiermaszu bierze udział 36 wystawców z całej Polski.

Kiermasz jest okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, wymianą doświadczeń pomiędzy wydawcami i czytelnikami, promowaniem czytelnictwa, a wszystkim zainteresowanym pozwoli na obdarowanie swoich najbliższych wspaniałym prezentem w postaci dobrej i wartościowej książki.

Uroczystego otwarcia Kiermaszu dokona JM Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński – w pierwszym dniu trwania kiermaszu, we wtorek 20 listopada o godz. 10.

Kiermasz odbywa się w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9 do 18. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny.

W ubiegłym roku po raz pierwszy Kiermasz został wzbogacony koncertem – programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu Zespołu Krakowskie Przedmieście z Krakowa. Koncertem tym rozpoczęto stały, coroczny cykl recitali pod wspólnym tytułem “Ocalić od zapomnienia”, aby w ten sposób przypomnieć społeczności akademickiej jak i miasta Lublina sławne postacie z dziedziny kultury, duchowości poprzez ukazanie ich dorobku artystycznego. Ubiegłoroczny koncert poświęcony był poezji ks. Jana Twardowskiego.

W tym roku, roku beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II, będzie to koncert dziękczynny poświęcony poezji, wierszom Bł. Jana Pawła II.

Koncert odbędzie się pierwszego dnia Kiermaszu, tj. 21 listopada o godz. 19 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Gościem specjalnym będzie Ernest Bryll.

Patronem medialnym wydarzenia jest “Biblioteka Analiz”.

Podaj dalej