Czwartek, 11 sierpnia 2022
Zdobył autorytet w środowisku poligrafów

Adam Zindulski, założyciel i do niedawna prezes zarządu firmy Zinart, na początku lipca przeszedł na emeryturę, przekazując stery przedsiębiorstwa młodszym kolegom – Pawłowi Trzeciakowi (nowemu prezesowi) oraz Grzegorzowi Śleziakowi i Jackowi Moziole, którzy pełnią funkcję wiceprezesów. Jak z uznaniem informuje Poligraficzna Agencja Informacyjna, Adam Zindulski przez trzy dekady działalności w branży poligraficznej dał się poznać jako osoba niezwykle aktywna, nie tylko z powodzeniem prowadząca założoną przez siebie firmę, ale też angażująca się w liczne inicjatywy środowiska drukarskiego.

Adam Zindulski założył Zinart w 1989 roku, zaś z branżą poligraficzną związał się trzy lata później. Wówczas firma zaczęła działalność w roli dystrybutora materiałów i maszyn poligraficznych, a jej właściciel – poza aktywnością stricte biznesową – zaczął angażować się w życie polskiego drukarstwa w różnych obszarach. Przez wiele lat, właśnie z inicjatywy Adama Zindulskiego, firma m. in. organizowała (pod auspicjami Sekcji Poligrafów SIMP) Bale Poligrafa w zabytkowych obiektach Wrocławia, była organizatorem Turniejów Tenisa Ziemnego Poligrafów o puchar przez nią fundowany (odbywających się w ramach Konferencji Poligraficznych w Krynicy Morskiej), a także wspierała lokalne szkolnictwo poligraficzne – jej pracownicy byli wykładowcami we wrocławskim Technikum Poligraficznym.

– Przed uruchomieniem Zinartu przez wiele lat pracowałem w instytucjach kultury i sztuki, dziedzinie blisko związanej z drukarstwem, więc szeroko rozumiana aktywność w tym zakresie w naturalny sposób przełożyła się na moją działalność w poligrafii, zwłaszcza w kontekście przekazywania i szerzenia wiedzy branżowej. Gdy tylko związałem się z tą branżą, dołączyłem do struktur Sekcji Poligrafów SIMP, którego dolnośląskim oddziałem miałem przyjemność kierować przez dwie kadencje, zaś w Zarządzie Głównym zasiadałem przez 12 lat. W ciągu ćwierćwiecza związków z SIMP udało nam się wspólnie zorganizować kilkadziesiąt konferencji, sympozjów i szkoleń dla drukarzy – powiedział Adam Zindulski.

Firma Zinart, na czele z jej właścicielem, była zaangażowana w lokalne działania podczas Kongresu Poligrafów Polskich we Wrocławiu w roku 1999 oraz Kongresu Poligrafów odbywającego się w roku 2011 w dwóch miejscach jednocześnie: na Dolnym Śląsku (na zamku w Kliczkowie) i w Saksonii (Niemcy).

Działalność Adama Zindulskiego w strukturach Sekcji Poligrafów SIMP została dostrzeżona przez kierownictwo tej organizacji. W 2017 roku został on uhonorowany tytułem Osobowość Roku w Poligrafii, a firma Zinart otrzymywała „Złoty certyfikat wiarygodności i rzetelności” przyznawany przez Wrocławską Izbę Gospodarczą.

Firma przez 15 lat należała do Polskiej Izby Druku, a jej założyciel jest  też w gronie członków Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga od początku działalności tej organizacji. – Z jej ramienia występowałem w roli konsultanta przy pierwszych raportach o stanie polskiej poligrafii, których współtwórcą było PBKG. Angażowałem się też w wiele inicjatyw charytatywnych tego stowarzyszenia – dodał Adam Zindulski.

Paweł Trzeciak, pełniący funkcję prezesa zarządu Zinart Sp. z o.o. od lipca tego roku stwierdził: „Cieszę się, że przejmuję stery przedsiębiorstwa, które nie tylko ma bardzo dobrą markę wśród polskich i zagranicznych drukarń offsetowych, fleksograficznych oraz cyfrowych, ale jest też kojarzone z wieloma inicjatywami branżowymi. Z pewnością będziemy podtrzymywać również tę część naszej aktywności, zdajemy sobie bowiem sprawę, że biznes bazuje na relacjach międzyludzkich. Te zaś Adamowi Zindulskiemu udało się z powodzeniem budować, co przekładało się na sukcesy firmy. W tym miejscu, w imieniu całej naszej załogi, pragnę podziękować naszemu wieloletniemu prezesowi za stworzenie w Zinarcie prawdziwie rodzinnej, przyjacielskiej atmosfery, która też leży u podstaw naszej obecnej pozycji. Ze swej strony zrobię co w mojej mocy, by ten pozytywny wizerunek naszej firmy podtrzymać. Adamowi życzymy dużo spokoju i realizacji wielu planów prywatnych, które przez wiele lat – z uwagi na zawodowe zobowiązania – były odkładane. Dziękujemy za wszystko!”.

Podaj dalej
Autor: (fran)
Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna