Piątek, 7 maja 2021
Gratulacje i słowa uznania!

Wydawnictwo DiG obchodzi jubileusz 30-lecia. – W imieniu własnym i całego zespołu Wydawnictwa DiG pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, jakim jest trzydziestoletnia obecność na rynku humanistycznej książki naukowej. Te lata przyniosły wiele inspirujących kontaktów z naszymi autorami i czytelnikami. Mieliśmy możliwość współuczestniczyć w powstawaniu wartościowych publikacji, które współtworzą naukę i kulturę polską. W ciągu tych 30 lat wydaliśmy blisko półtora tysiąca książek i setki numerów czasopism naukowych. Rozpoczęliśmy działalność w trudnych latach 90. Udało nam się zainicjować, wznowić i przywrócić wydawanie wielu zagrożonych upadkiem czasopism naukowych i serii wydawniczych („Przegląd Historyczny”, „Rocznik Polskiego Towarzystwa Heraldycznego”, „Społeczeństwo Staropolskie”, „Ziemianie Polscy XX wieku”, „Nauki pomocnicze historii” i inne) – przekazał dr hab. Sławomir Górzyński, aih, AIG, OOP, redaktor naczelny Wydawnictwa DiG.

Wydawnictwo DiG jest wydawnictwem prywatnym, działającym na rynku od maja 1991 roku. Tematyka wydawanych publikacji obejmuje różne dziedziny nauk humanistycznych — historię, historię sztuki, historię literatury, genealogię, biografistykę i archiwistykę.

Wydawnictwo zdobyło szereg nagród, wyróżnień i nominacji przyznanych za książki i dla autorów publikowanych prac, w tym Nagrodę Klio, Nagrodę im. Adama Heymowskiego, Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka, nominację do Podporiusza 2003. W grudniu 2009 roku laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej został prof. Jerzy Strzelczyk za książkę „Pióro w wątłych dłoniach”.

Wśród wydanych tytułów są: „Sztuka perska” Zdzisława Żygulskiego jun., „Nośniki pamięci historycznej” Marcina Kuli, „Aleje czarów” Juliusza Wiktora Gomulickiego, „Malarstwo gotyckie w Polsce”, „Architektura romańska w Polsce” Zygmunta Świechowskiego.

Wydawnictwo DiG jest członkiem Polskiej Izby Książki.

 

– Za te 30 lat współpracy dziękujemy naszym Autorom i Partnerom. Wiemy jak wiele zawdzięczamy naszym sponsorom: Ministerstwu Nauki i Edukacji, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacjom Lanckorońskich, Ciechanowieckich, Zaleskich, Trzy Trąby, Uniwersytetom, Polskiej Akademii Nauk, a także osobom prywatnym, które nieraz wspierały nasze edycje. Dziękujemy za współpracę Polskiemu Towarzystwu Historycznemu, Towarzystwu Miłośników Historii, Polskiemu Towarzystwu Heraldycznemu oraz tym wszystkim, z którymi mieliśmy okazję i przyjemność współpracować. Dziękujemy także naszym partnerom, drukarniom (szczególnie drukarni Totem z Inowrocławia, z którą współpracujemy od ponad 15 lat), hurtowniom i księgarniom. Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły edytorskie, które przyczyniają się do zachowania dziedzictwa narodowego, utrwalania osiągnięć polskiej nauki i kultury. Wszystkie nasze publikacje są dostępne za pośrednictwem strony internetowej www.dig.pl. Staramy się, aby książki opublikowane w naszym wydawnictwie były stale dostępne dla PT Czytelników – dodał Sławomir Górzyński.

Biblioteka Analiz serdecznie gratuluje prof. Sławomirowi Górzyńskiemu i zespołowi Wydawnictwa DiG wszystkich osiągnięć, wysoko ceni wkład tego wydawcy w rozwój nauki polskiej i dziękuje za wieloletnią przyjaźń. Doceniamy poziom edytorski publikacji i życzymy kolejnych sukcesów!

Podaj dalej
Autor: (pd)