środa, 29 listopada 2023

25 listopada w kaliskim Kompleksie Restauracyjnym Aljo odbył się Andrzejkowy Bal Charytatywny organizowany przez Fundację MARTEL, której głównym celem jest przywrócenie mody na czytanie wśród najmłodszych, a dokonuje tego, wyposażając szpitalne oddziały dziecięce w biblioteczki w kształcie serca. Dzięki nim każdy mały pacjent podczas swojej hospitalizacji może sięgnąć po książkę i wyruszyć w piękną przygodę, dzięki której zapomni o swoim bólu, strachu, a niekiedy także samotności.

Podczas tego wydarzenia udało się wylicytować wiele unikatowych przedmiotów, m.in. rękawice Diablo Włodarczyka i Jana Błachowicza, koszulkę z autografem sędziego Szymona Marciniaka, piłki z autografami zawodników Lecha Poznań i wiele innych. Wielkim powodzeniem cieszyły się również loterie fantowe.

Przed zabawą odbył się panel dyskusyjny, podczas którego można było poznać szczegóły działalności fundacji, a także wysłuchać historii mamy małego pacjenta kaliskiego szpitala. Do rozmowy włączył się również dr Piotr Suda – ordynator oddziału chorób dziecięcych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Na scenie podczas Balu Andrzejkowego Fundacji MARTEL wystąpili Baranovski, Norbi i Mariusz Kałamaga.

Więcej o Andrzejkowym Balu Charytatywnym Fundacji MARTEL:
https://www.facebook.com/fundacja.martel

 

Podaj dalej
Autor: Martel, Zdjęcia: Przemysław Szczeblewski