środa, 24 listopada 2021

W pierwszą rocznicę śmierci Roberta D. Gambla, twórcy i prezesa oficyny Media Rodzina w Poznaniu, która przypadła 17 listopada, jego najbliżsi współpracownicy uczcili charyzmatycznego wydawcę. Zebrali się nad jego nagrobkiem na poznańskim cmentarzu Miłostowo.

– Tak zwany „Memory Day” z udziałem autorów wspomnień o Bobie musieliśmy z powodu pandemii odłożyć w czasie. Wierzymy jednak, że ten moment nastąpi. Kolejny krok to będzie odsłonięcie pomnika Boba przed siedzibą wydawnictwa. Tego zadania podjął się poznański rzeźbiarz o światowej prof. Grzegorz Sobociński. Pomnik będzie gotowy najpewniej w maju lub czerwcu przyszłego roku. Chyba w tym samym czasie będzie również gotowy dokumentalny film o Bobie (bodaj 50 min.) dystrybuowany w telewizji, ale nie wiem w jakiej. Myślę też o założeniu fundacji im. Roberta Gamble’a. Powinna kontynuować dzieło Boba – przekazał Bibliotece Analiz Bronisław Kledzik, wieloletni redaktor naczelny wydawnictwa Media Rodzina.

Przed miesiącem stworzone przez Roberta D. Gamble’a poznańskie wydawnictwo Media Rodzina opublikowało wspomnieniowy tom zatytułowany „Bob w naszej pamięci”. Inicjatorem i realizatorem tej publikacji jest Bronisław Kledzik, nieodłączny partner Roberta D. Gamble’a w jego działaniach wydawniczych. „Publikacja ta jest spontanicznym zapisem wspomnień przyjaciół, bliskich, znajomych i współpracowników śp. Roberta D. Gamble’a. Mamy świadomość, ze to tylko u ułamek tego, co po Nim pozostało. Boba znało wielu i jesteśmy przekonani, że wielu jeszcze długo będzie go wspominać. Dlatego bardzo gorąco prosimy wszystkich o nadsyłanie do wydawnictwa Media Rodzina swoich refleksji czy wspomnień o Bobie”, napisał we wstępie do książki Bronisław Kledzik. W tomie zamieszczono wspomnienia 31 osób, które w swym życiu spotkały Boba i dla których był bardzo ważną postacią, a także przypomniano wywiad, jaki Bob udzielił Marcinowi Wójcikowi, zamieszczony w „Dużym Formacie”, dodatku do „Gazety Wyborczej” z 17 grudnia 2018 roku.

Podaj dalej
Autor: (pd)