Poniedziałek, 3 października 2016
Magdalena Grzebałkowska z nagrodą czytelników
W finale tegorocznej edycji Nagrody znaleźli się następujący autorzy i publikacje: Magdalena Grzebałkowska "1945. Wojna i pokój" (Agora); Renata Lis "W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu" (Sic!); Piotr Matywiecki "Którędy na zawsze" (Wydawnictwo Literackie)  Weronika Murek "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina" (Czarne); Bronka Nowicka "Nakarmić kamień" (Biuro Literackie); Maciej Płaza "Skoruń" (W.A.B.); Ziemowit Szczerek "Tatuaż z tryzubem" (Czarne). Jubileuszową, 20. galę wręczenia Nagrody Literackiej NIKE, która odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie w niedzielę 2 października transmitowała stacja TVN24. Gości gali przywitał rektor Uniwersytetu Warszawskiego: "Otaczają nas setki tysięcy tomów. Na półki, które państwo widzicie trafia każda książka wydana w Polsce, także książki o których dziś będziemy słuchać, rozmawiać i nagradzać" - mówił prof. Marcin Pałys. "20 lat to piękna historia. Już po kilku edycjach Nagrody obwoluty z logo NIKE na okładkach książek które napotykało się w księgarniach stanowiły rekomendacje dla czytelników, by po te książki sięgać" - stwierdziła na wstępie prowadząca galę wręczenia Nagrody Grażyna Torbicka. Jak minął ten ostatni rok? - pytała Grażyna Torbicka ubiegłoroczną laureatkę Nagrody Olgę Tokarczuk, która wystąpiła z koleżeńskim przesłaniem do tegorocznych finalistów. "Drodzy koleżanki …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 731 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się