Czwartek, 3 marca 2011
Amy Chua „Bojowa pieśń tygrysicy”
Jeśli myślisz, że jesteś wymagający dla swojego dziecka, „Bojowa pieśń tygrysicy” wyprowadzi cię z błędu… Ta inteligentna i pełna humoru krytyka zachodniego modelu bezstresowego wychowania, okrzyknięta jedną z najbardziej kontrowersyjnych książek 2011 roku, trafi do polskich księgarń 8 marca nakładem wydawnictwa Prószyński Media. Marzeniem każdego dobrego rodzica jest zapewnić dziecku „udany start”. Jak się okazuje, można robić to na różne sposoby. Amy Chua, profesor prawa na Uniwersytecie Yale, urodzona w Stanach Zjednoczonych córka chińskich imigrantów, a obecnie także najbardziej znienawidzona matka wśród Amerykanek, wyróżnia dwie metody, zachodnią i chińską, której sama jest wyznawczynią i w myśl której wychowała swoje dwie córki, Sophię i Lulu. Rodzicielska filozofia Amy Chua – przez wiele osób uważana za nieludzką – opierała się liście rzeczy, których dziewczynkom nigdy nie wolno było robić: oglądać telewizji, grać w gry komputerowe, nocować u koleżanki, występować w szkolnym przedstawieniu, decydować o wyborze kółek zainteresowań, dostawać oceny gorsze niż szóstka. Jej córki musiały być najlepszymi w klasie ze wszystkich przedmiotów z wyjątkiem dramatu i gimnastyki oraz grać na fortepianie lub skrzypcach. Amy Chua często porównuje chiński model wychowania, promujący dążenie do maksymalnych osiągnięć i wyników, z podejściem rodziców zachodnich, którzy próbują przede wszystkim zaszczepić dzieciom wiarę, że porażka nie jest niczym złym, że niezależnie od wyników w nauce będą kochane. Chińska matka natomiast zmusza dzieci do ciągłej pracy, nie chwali za rzeczy poniżej oczekiwań, ciągle podnosi poprzeczkę, pokładając …
Wyświetlono 25% materiału - 228 słów. Całość materiału zawiera 913 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się