Wtorek, 11 lipca 2023
Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

Ostatnie miesiące potwierdzają ogromną popularność twórczości Remigiusza Mroza wśród użytkowników Audioteki.

Wiosną królował „Langer” – mroczny serial o psychopatycznym mordercy dobrze znanym fanom serii z Joanną Chyłką; w czerwcu ustąpił jednak „Widmu Brockenu”, czyli kontynuacji serii z Wiktorem Forstem w roli głównej. Najpopularniejszym podcastem było “Spokojnie, to tylko życie” Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej.

TOP 10 audiobooków

Najchętniej słuchaną produkcją czerwca było „Widmo Brockenu Remigiusza Mroza. Najnowszy tytuł autora bestsellerowych kryminałów, niemal natychmiast zyskał ogromną popularność wśród użytkowników Audioteki. W ósmej części historii Wiktora Forsta, słuchacze zastają głównego bohatera w Krakowie, gdzie stara się wieść spokojne, rodzinne życie i zapomnieć o wydarzeniach ze swojej przeszłości. Nadciąga jednak zima stulecia, a wraz z nią wracają najmroczniejsze tajemnice skrywane przez Tatry. Najnowszą powieść Remigiusza Mroza, podobnie jak całą serię o komisarzu Forscie, czyta Krzysztof Gosztyła.

Na drugim stopniu podium znalazła się superprodukcja Audioteki „Error“, czyli historia genialnego programisty, Jacka Blajera. Bohater, chcąc wydostać się z problemów finansowych, nieświadomie przyjmuje zlecenie hakerskie, którego realizacja sparaliżuje cały kraj. Scenariusz, stworzony we współpracy z firmą informatyczną Euvic, napisał specjalnie dla Audioteki Krzysztof Domaradzki. W rolach głównych występują Maciej Musiał, Borys Szyc, Leszek Lichota oraz Piotr Adamczyk.

Trzecie miejsce zajął pitchowany na Script Fieście „Szum. Kryminał analogowy” autorstwa Bolesława Racięskiego wyprodukowany przez Audiotekę. To osadzona w Polsce lat 90. historia introwertycznego licealisty Tomka, który musi powstrzymać potężnego mafioso, zanim ten zamieni życie jego rodziny w piekło. W audioserialu usłyszeć można m.in. Ignacego Lissa i Sandrę Drzymalską.

  1. Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia;
  2. Error”, Krzysztof Domaradzki, wydawca: Audioteka;
  3. Szum. Kryminał Analogowy”, Bolesław Racięski, wydawca: Audioteka;
  4. Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”, Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski, wydawca: Znak Literanova;
  5. Sydonia. Słowo się rzekło”, Elżbieta Cherezińska, Wydawnictwo Aleksandria;
  6. Wisząca małpa”, Juliusz Machulski, wydawca: Sonia Draga;
  7. Ogniem i mieczem”, Henryk Sienkiewicz, wydawca: Audioteka;
  8. Rodzina Monet. Skarb”, Weronika Marczak, wydawca: You&YA;
  9. Maleficjum”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non;
  10. Langer”, Remigiusz Mróz, wydawca: Audioteka, Czwarta Strona.

TOP 10 podcastów

Najpopularniejszym podcastem lutego było „Spokojnie, to tylko życie”. Format Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej zyskał ogromne zainteresowanie słuchaczy już po premierze pierwszego odcinka i regularnie zajmuje najwyższe miejsca w miesięcznych zestawieniach popularności. Tematyka psychologiczna i bogata wiedza z zakresu biologii, są kluczowymi elementami, przyciągającym dużą liczbę odbiorców.

Niesłabnącą popularnością cieszy się również podcast „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, który w czerwcu znalazł się na drugim miejscu najczęściej słuchanych audycji. Autor bestsellerów wraz z popularnym blogerem przedstawiają w niej książkowe rekomendacje z charakterystyczną dla siebie dawką poczucia humoru i dystansu. Partnerem podcastu jest portal LubimyCzytac.pl.

Na trzecim miejscu znalazła się „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, w której słuchacze mogą znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące mechanizmów rządzących psychiką oraz tego, jaki mają one wpływ na życie prywatne i zawodowe. Wiedzę na ten temat w podcaście popularyzują najlepsi psychologowie z Uniwersytetu SWPS.

  1. Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;
  2. PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka;
  3. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
  4. Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
  5. Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”;
  6. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
  7. Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
  8. Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski;
  9. Radio Książki”, wydawca: „Książki. Magazyn do czytania”, Wyborcza.pl oraz Audioteka;
  10. Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka.

 

Podaj dalej
Źródło: Audioteka