Poniedziałek, 27 lipca 2020

Jest już dostępny pierwszy na polskim rynku czytnik PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem. 

Jak informuje producent, nowy ekran E Ink Kaleido™ wyświetla 4096 kolorów, zachowując przy tym wszelkie właściwości technologii e-papieru. W trybie czarno-białym wyświetlacz ma rozdzielczość HD i 300 dpi, dzięki czemu tekst na elektronicznych kartkach jest wyraźny i ostry. Przy włączonym podświetleniu obraz wyświetlany na najnowszym czytniku będzie optymalny i przyjemny dla oka. Dodatkowo można poprawić jego parametry poprzez dobór poziomu kontrastu, jasności, nasycenia i korekcji gamma odpowiedniego dla każdej z książek.

 – Dostępny już w sprzedaży PocketBook Color to rozwiązanie niemal kompletne  – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. Ten model wyposażony jest w Bluetooth, przednie podświetlenie, funkcję Text-to-Speech i obsługuje 29 formatów plików: tekstowych, dźwiękowych oraz graficznych.

Cena urządzenia to 899 zł.

Czytnik umożliwia także korzystanie z audiobooków. 16 GB pamięci wewnętrznej można powiększyć poprzez kartę micro-SD, na której zapisuje się do 32 GB danych.

Debiutowi modelu towarzyszy promocja na wybrane e-booki z księgarni Ebookpoint, Wydawnictwa Marginesy i Woblink.

Firma PocketBook powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Do chwili obecnej sprzedano w 40 krajach ponad 5 mln produktów.

 

Podaj dalej
Autor: ET