Poniedziałek, 7 września 2020
Wydawnictwa mogą się zgłaszać do 7 września

Jesienna edycja Wirtualnych Targów Książki z trzema nowymi strefami targowymi rozpocznie się 14 października i potrwa aż 12 dni. Trwa nabór wystawców – Empik zaprasza do współpracy zarówno duże, jak i mniejsze, niezależne wydawnictwa.

Sytuacja pandemii wymusiła na organizatorach tradycyjnych wydarzeń – w tym również kierowanych do czytelników – dużą elastyczność i innowacyjne podejście. Empik podjął wyzwanie przeniesienia do sieci jednej z ulubionych dorocznych imprez miłośników kultury – targów książki. Wirtualna formuła wydarzenia, która sprawdziła się po raz pierwszy w maju tego roku, zostanie teraz rozszerzona.

Jesienna odsłona to aż 12 dni atrakcji, 3 nowe strefy targowe, kilkadziesiąt spotkań autorskich online oraz eksperckie webinary branżowe dla wydawców.

Największe wirtualne wydarzenie książkowe 2020 roku to dla wydawców doskonała okazja do zaprezentowania oferty przed tysiącami czytelników. To także możliwość kompleksowego wsparcia nowości, premier i bestsellerów w ramach licznych wydarzeń w sferze wirtualnej oraz narzędzi komunikacji marketingowej dostępnych w ramach Grupy Empik. Uczestnicy wirtualnej imprezy będą mogli kupić wyczekiwane tytuły w wersji papierowej lub cyfrowej, spotkać ulubionych twórców i wziąć udział w rozmowach online.

– Większa część pierwszej połowy tego roku naznaczona była niepewnością, lecz kultura pozwalała przejść przez ten okres łagodniej, z większą nadzieją na przyszłość. Z danych Empiku wynika, że nasi klienci w czasie izolacji jeszcze chętniej sięgali po książki – zarówno w wersji papierowej, jak i po e-booki czy audiobooki. Gdy stało się całkowicie jasne, że ze względu na zagrożenie epidemiczne doroczne wydarzenia książkowe nie mogą odbyć się w dotychczasowej formule, postanowiliśmy umożliwić czytelnikom kontakt z żywą kulturą w domowym zaciszu. Podczas Wirtualnych Targów Książki sprzedano aż 120 tys. egzemplarzy książek tylko z promocyjnej oferty targowej, a spotkania autorskie zgromadziły publiczność liczącą 640 tys. unikalnych widzów. Liczby te potwierdzają, że oficjalne premiery wydawnicze online stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych wydarzeń offline. Przestrzeń wirtualna tworzy szanse dotarcia do jeszcze szerszego grona potencjalnych czytelników, dlatego nie spoczywamy na laurach – w październiku chcemy podwoić liczbę sprzedanych książek i uczestników spotkań – komentuje Michał Tomaniak, dyrektor działu Książka w Empiku

Jeszcze więcej literackich odkryć

W tej edycji główna scena targowa uzupełniona zostanie o 3 dodatkowe strefy dedykowane różnym pokoleniom czytelników – Przecinek i Kropka, #sięczyta oraz Apostrof. Po odwołaniu kwietniowych Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, których poprzednia odsłona przyciągnęła 12 tysięcy uczestników, Empik postanowił również i to wydarzenie przenieść do sprawdzonej już wirtualnej formuły. Tym samym marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców szukających wartościowej lektury dla swoich dzieci. Za uruchomieniem strefy literatury dziecięcej przemówiła także wysoka frekwencja warsztatów online z cyklu #wdomujestfajnieikropka, zainicjowanych w kwietniu. Wirtualne zajęcia przyciągnęły przed ekrany aż 2,5 mln młodych internautów i ich rodziców.

Kolejna edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku pozwoli czytelnikom w każdym wieku wkroczyć w sezon jesienno-zimowy z zapasem literackich inspiracji i biblioteczkami wypełnionymi nowościami wydawniczymi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-25 października 2020 r.

Trwa nabór wystawców – zgłoszenia wydawnictw odbywają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Podaj dalej
Źródło: Empik