środa, 21 lutego 2007
Informacja prasowa IKP
20 lutego 2007 roku na posiedzeniu Komisji Solidarne Państwo odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk 1277).Księgarze wyszli w trakcie posiedzenia Komisji po tym, jak Komisja przegłosowała przyjęcie Art. 1 pkt 8 i 9 w brzmieniu zaproponowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, nie uwzględniając ich wniosków o wycofanie z ustawy takich zapisów, które według księgarzy doprowadzą do katastrofy zaopatrzeniowej na rynku podręczników szkolnych.Sprzeciw Księgarzy budzi zapis, który idzie w kierunku ustawowego obowiązku nałożenia na szkoły zorganizowania w szkołach handlu podręcznikami. Zapis dotyczy w szczególności podręczników używanych – nie mniej jednak zgodnie z sugerowanym brzmieniem art. 22b - również podręczników nowych.Intencją projektodawców (MEN) – jak wskazano w uzasadnieniu – jest umożliwienie uczniom zaopatrzenia się w używane oraz tańsze podręczniki bez marż handlowych. Zdaniem księgarzy, literalnie oznacza to nałożenie na dyrektorów szkół obowiązku umożliwienia uczniom zakupu nowych podręczników z pominięciem pośredników, czyli bezpośrednio od producentów, tj. wydawców. Przyjęcie takiego rozwiązania oznaczać będzie całkowitą zmianę sposobu zaopatrzenia uczniów w podręczniki w stosunku do rozwiązań stosowanych obecnie na rynku. Obecnie większość podręczników sprzedawana jest księgarniach w ciągu całego roku, przy czym sprzedaż ok. 50 proc. nowych podręczników przypada na tzw. szczyt sezonu edukacyjnego, który trwa ok. 4 tygodnie: pomiędzy 15 sierpnia i 15 września. Księgarze podczas dzisiejszej debaty przekonywali Posłów oraz MEN o tym, że gęsta sieć księgarń prowadzących sprzedaż podręczników szkolnych gwarantuje wszystkim uczniom …
Wyświetlono 25% materiału - 234 słów. Całość materiału zawiera 939 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się