środa, 17 kwietnia 2024
Ukazało się nowe wydanie kultowej książki Doroty Gellner

„Wyrysował kredek dwieście, brak już kredek w całym mieście!” – to o nim mowa, o nieznośnym Gryzmole z kultowej książki Doroty Gellner.

Gryzmoł to mały człowiek z wielką pasją. Taka pasja u kilkulatka, który gryzmoli czym i gdzie popadnie, doprowadza dorosłych do… szewskiej pasji. Gryzmoł bowiem przejawia wyjątkowo dokuczliwą dla otoczenia ekspresję rysunkową. Blaty, chodniki, ściany i mury trzęsą się ze strachu na widok kredek, pędzli czy kredy w rączkach Gryzmoła. I oczywiście cała rodzina – bo jak gryzmolić, to po wszystkim:

„Pomalował najpierw łóżko. Potem kołdrę wraz z poduszką, piętę ciotki – przy okazji i swój kapeć – dla fantazji”.

Aż strach pomyśleć, co z tego Gryzmoła wyrośnie! Takie ma zwariowane pomysły! Przeczytajcie koniecznie, jeśli lubicie się serdecznie śmiać!

Książka Doroty Gellner ukazała się po raz pierwszy nakładem Bajki w 2009 roku. Z okazji swojego 15-lecia wydawnictwo przygotowało jej drugie wydanie z nowymi ilustracjami, ale oczywiście z tym samym Gryzmołem pędzla Ewy Poklewskiej-Koziełło! Dlaczego?

Bo Gryzmoł w ciągu tych 15 lat stał się prawdziwym literackim celebrytą i dziś trudno już sobie inaczej wyobrazić tego małego nicponia. Jego imię noszą przedszkola i grupy przedszkolne w całej Polsce, a wizerunek Gryzmoła znajduje się w godle Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Doroty Gellner w Toruniu.

 A Wy – czy znacie Gryzmoła?

Do książki można zajrzeć na stronie wydawnictwa Bajka: www.bajkizbajki.pl

 

 

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Bajka