Wtorek, 2 lipca 2019
Kolejna powieść w serii "Wehikuł Czasu"

Dla Alexandra Hergensheimera nierozważny zakład na Polinezji staje się początkiem serii wstrząsających zmian. Gdy odzyskuje przytomność po próbie ognia, jego świat wygląda inaczej… a on nie nazywa się już Hergensheimer. Zdezorientowanego Amerykanina wspiera zakochana w nim Margrethe, lecz przemiany rzeczywistości przyspieszają, a sytuacja pary się pogarsza. Przekonany, że wielkimi krokami zbliża się sąd ostateczny, Alexander robi wszystko, by Margrethe dostąpiła zbawienia. Bez niej bowiem niebo nie będzie dla niego rajem.

W tej historii współczesnego Hioba błyskotliwa satyra przeplata się z obrazoburczym przedstawieniem religii, a rozważaniom o tym, kto decyduje o ludzkich losach, towarzyszy odwieczne pytanie, dlaczego dobrzy ludzie doznają ogromnych cierpień.

Robert A. Heinlein (1907-1988) to jeden z największych mistrzów SF, autor blisko 40 opowiadań i ponad 30 powieści, z których “Dubler”, “Kawaleria kosmosu”, “Obcy w obcym kraju” i “Luna to surowa pani” otrzymały nagrodę Hugo. W młodości był oficerem amerykańskiej marynarki wojennej, później studiował matematykę i fizykę, w 1975 roku komentował lądowanie człowieka na Księżycu w ramach misji Apollo 11, a jego nazwiskiem nazwano asteroidę.

Wkrótce w serii ukażą się: “Non stop” Aldissa oraz “Przestrzeni, przestrzeni” Harrisona.

Podaj dalej