Poniedziałek, 2 marca 2020
Biały Kruk zaprasza

Wydawnictwo Biały Kruk oraz Towarzystwo Patriotyczne w Warszawie zapraszają w środę 4 marca o godz. 18. do siedziby Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie na premierę najnowszej książki Janusza Szewczaka: „Idiotokracja, czyli zmowa głupców”.

W spotkaniu udział weźmie i głos zabierze wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Przywitanie i wprowadzenie: Leszek Sosnowski, prezes Wydawnictwa Biały Kruk, „Zmierzch cywilizacji w obliczu głupoty” – prof. Wojciech Roszkowski, ekonomista, historyk, pisarz, „Głupota, czyli stara choroba w nowej odsłonie” – Janusz Szewczak, analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta. Następnie odbędzie się krótki koncert najnowszych pieśni Jana Pietrzaka.

Wydawca pyta: Co jest lekiem na idiotokrację? Rozum i mądrość, zdrowy rozsądek, uczciwość i moralność. Bez powrotu do Boga, twierdzi zarówno Janusz Szewczak, jak i wiele cytowanych przez niego prawdziwych autorytetów, świat się nie wyleczy; bez Boga nasza cywilizacja, zakorzeniona tak głęboko w chrześcijaństwie, zginie. Jednymi z najlepszych narzędzi terapeutycznych są mądre książki. Do nich trzeba na pewno zaliczyć „Idiotokrację”, dzieło nie tylko mądre, ale i wydane na najwyższym poziomie edytorskim, pięknie ilustrowane.

Głupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)