Wtorek, 21 kwietnia 2020
Kolejna odsłona kampanii promującej czytelnictwo
Instytut Książki rozpoczął przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie kompleksowej kampanii promującej czytelnictwo w Polsce w 2020 roku. Będzie ona kontynuacją kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej w latach 2017-2019 roku.
Kampania skierowana będzie do osób posiadających i/lub wychowujących dzieci (rodziców i dziadków, pedagogów, nauczycieli, bibliotekarzy itp.). Ma promować czytanie dzieciom od narodzin aż po czas pierwszych lat edukacji szkolnej oraz chodzenie z dziećmi do bibliotek.
Wybrana w przetargu agencja będzie odpowiadać za przygotowanie koncepcji, stworzenie i publikację materiałów objętych kampanią. Zajmie się produkcją materiałów audiowizualnych (spoty, virale, relacje z eventów itp.), przygotowanie key visuali (plakaty, grafiki, memy), płatną promocją na Facebooku i działaniami reklamowymi w internecie (m.in. reklama natywna, player TVN i/lub VOD TV/pre roll) oraz reklamą radiową i telewizyjną (stworzenie spotów, zakup czasu antenowego), outdoorową (stworzenie i druk materiałów, wynajęcie nośników), event marketingiem i działaniami z zakresu PR.
Wybrana agencja będzie pracować dla Instytutu Książki do 18 grudnia br. Przetarg trwa do 8 maja.
Ostatnią edycję kampanii promującej czytelnictwo przygotował Orient Film. W kampanii brali udział m.in. Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski oraz Mietek Szcześniak.
Autor: ET
Źródło: Wirtualnemedia.pl