środa, 7 grudnia 2022
Nowy „Poradnik praktyczny” Joanny Hetman-Krajewskiej 

Wydawnictwo Wolters Kluwer opublikowało poradnik Joanny Hetman-Krajewskiej zatytułowany „Kontakty z dzieckiem – jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny”.

Jak informuje wydawca, jest to pierwszy na polskim rynku tak obszerny i napisany przystępnym językiem poradnik dotyczący spraw o kontakty z dziećmi, przeznaczony dla zwykłego czytelnika – nieprawnika. Napisane przystępnym językiem wyjaśnienia aspektów prawnych przeplatają przykłady z życia wzięte, a uzupełniają je wywiady ze specjalistami zajmującymi się pomocą dla ludzi borykających się z problemem kontaktów z dzieckiem: sędzią rodzinnym, mediatorem, psychologiem dziecięcym, kuratorem sądowym, działaczem ruchu obrony praw ojców, coachem oraz trenerem Radykalnego Wybaczania.

„Poradnik praktyczny” omawia sprawy o kontakty z dziećmi – zarówno z punktu widzenia osób uprawnionych do kontaktów, jak i tych, które jako główni opiekunowie dziecka są zobowiązane do umożliwienia kontaktów z nim. Został napisany w przystępny sposób, najważniejsze zagadnienia ujęto w ramkach, a wyjaśnienia kwestii prawnych przeplatają przykłady wzięte z życia, pokazujące standardowe sytuacje w tego typu sprawach.

Autorka traktuje tytułową problematykę w sposób kompleksowy – przede wszystkim przedstawia aspekty kontaktów dziecka z rodzicem, ale odrębnie omawia również zagadnienia dotyczące jego kontaktów z rodzeństwem, dziadkami bądź innymi osobami bliskimi (np. macochą czy ojczymem). Tekst uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, kuratorem sądowym, mediatorem, psychologiem dziecięcym, działaczem ruchu praw ojców, coachem, trenerem radykalnego wybaczania.

Książka jest przeznaczona dla osób niebędących prawnikami, które szukają wyczerpujących informacji na temat prawnych aspektów spraw o kontakty z dzieckiem, a także dla pełnomocników procesowych zamierzających świadczyć pomoc prawną w takich sprawach.

Joanna Hetman-Krajewska – adwokat i radca prawny w Kancelarii Prawniczej Patrimonium. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe (jest pełnomocnikiem zawodowym od 2003 roku), chociaż pierwszy raz w sądzie była w wieku 5 lat – z mamą, która przez ponad 40 lat pracowała jako sędzia rodzinny.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym i prawie autorskim. Obsługując klientów w sprawach rodzinnych, w tym rozwodowych bądź okołorozwodowych, stara się nie tylko udzielić im wsparcia prawnego, ale również spojrzeć na problem całościowo. Dlatego jako sprzymierzeńców traktuje mediatorów czy psychologów, w tym psychoterapeutów par. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie prowadzone przez Stowarzyszenie Niebieska Linia. Absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Prowadziła wiele spotkań z kobietami na tematy prawne związane z funkcjonowaniem rodziny, m. in. w Centrum Praw Kobiet. Autorka książek: „Podstawy prawa własności intelektualnej” (Biblioteka Analiz, wiele wydań), „Rozwód czy separacja? Poradnik praktyczny” (Wolters Kluwer, Warszawa 2020), „Rozwód i separacja. Wzory pism z komentarzem” (Wolters Kluwer, Warszawa 2020), „Alimenty – jak dochodzić, jak się bronić? Poradnik praktyczny” (Wolters Kluwer, Warszawa 2021), „Alimenty. Wzory pism z komentarzem” (Wolters Kluwer, Warszawa 2021), „Kontakty z dzieckiem – jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny” (Wolters Kluwer, Warszawa 2022). Wkrótce – również nakładem oficyny Wolters Kluwer – ukaże się jej kolejna książka: „Kontakty z dzieckiem. Wzory pism z komentarzem”. Jest nauczycielem jogi i medytacji z blisko 20-letnią praktyką. Zasłużony Honorowy Krwiodawca. Trener Radykalnego Wybaczania.

Podaj dalej
Autor: (fran)