Wtorek, 2 listopada 2021

Od 1 do 30 listopada o godz. 10.45 w Czwórce będzie można usłyszeć „Kronikę wypadków miłosnych”. Powieść Tadeusza Konwickiego w adaptacji Teatru Polskiego Radia przeczyta Grzegorz Kwiecień – aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

Powieść Tadeusza Konwickiego „Kronika wypadków miłosnych” to wzruszający melodramat. Historia pary maturzystów i ich pierwszego wielkiego uczucia, umiejscowiona latem 1939 roku na Litwie,  jest nostalgiczna, choć niepozbawiona pikanterii i humoru. „Kronikę” spopularyzował film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbyła się w 1986 roku. W Czwórce będzie można wysłuchać adaptacji Teatru Polskiego Radia, którą zaprezentuje Grzegorz Kwiecień.

Audycja „Stacja kultura” nadawana jest w Czwórce od poniedziałku do czwartku od godz. 10 do godz. 12 oraz w piątek od godz. 10 do godz. 11. Jej prowadząca, Kasia Dydo, przez dwie godziny sprawdza, czym żyje miasto, buszuje po Internecie w poszukiwaniu ciekawych wydarzeń i imprez, a na długie jesienne wieczory poleca seriale, od których niełatwo się oderwać. Kwadrans przed godz. 11.00 w Czwórce można usłyszeć znaną powieść w interpretacji najlepszych polskich aktorów. Do tej pory były to m.in. „Bajki Robotów” Stanisława Lema „Proces” Franza Kafki czy opowiadanie „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: Polskie Radio