Wtorek, 1 grudnia 2020
Świąteczna akcja Wydawnictwa Literackiego

„Książki zbliżają” – to hasło najnowszej kampanii Wydawnictwa Literackiego, której celem jest zachęcenie do kupowania książek na świąteczne prezenty. Na profilach w mediach społecznościowych prowadzonych przez WL można oglądać specjalny świąteczny film z Tomaszem Schimscheinerem i pracownikami wydawnictwa w rolach głównych, a na stronie www.literackieswieta.pl miłośnicy książek znajdą bestsellery WL w specjalnych cenach.

Wszystko wskazuje, że święta w tym roku będą wyjątkowe. Trwająca pandemia sprawia, że wielu z nas zrezygnuje z rodzinnych wyjazdów i spotkań. Izolacja i dystansowanie stały się nieodzownymi elementami naszej codzienności. Wydawnictwo Literackie zachęca jednak, aby mimo sanitarnych obostrzeń zachować ważną tradycję wręczania sobie książek jako świątecznych prezentów. Właśnie o tym opowiada wyprodukowany przez wydawnictwo film z udziałem Tomasza Schimscheinera. Aktor wystąpił w świątecznym filmie WL po raz pierwszy 2 lata temu – wtedy zabawny trailer pokazywał, jak książki pod choinką mogą wpłynąć na świąteczną atmosferę. Hasłem były słowa „Książki rozjaśniają”. W nowym filmie punktem wyjścia jest izolacja i samotność, które można przełamać, wysyłając do swoich bliskich książkowe prezenty. Ciepła i pozbawiona patosu produkcja WL dowodzi, że naprawdę „Książki zbliżają”, pozwalają zmniejszyć dystans i zapewnić radość z kontaktu z tymi, których najbardziej nam teraz brakuje. A Nowoczesne technologie, które często uważa się za wrogów starej dobrej literatury mogą w tym pomóc. Bohater filmu najpierw z zapałem realizuje swą misję pakowania książkowych prezentów, a następnie łączy się ze swoimi bliskimi za pośrednictwem aplikacji.

Film “Książki zbliżają” znajdą Państwo poniżej.

W spocie obok aktora Tomasza Schimscheinera występują też pracownicy Wydawnictwa Literackiego. Za produkcję i realizację odpowiadała ekipa Delikatesów Filmowych.

Równolegle z filmem „Książki zbliżają” Wydawnictwo Literackie uruchomiło specjalną stronę www.literackieswieta.pl, na której czytelnicy znajdą najgłośniejsze bestsellery WL, w tym książki Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha i Y. N. Harariego w specjalnych cenach.

Podaj dalej
Źródło: Wydawnictwo Literackie