Piątek, 11 czerwca 2021
Całodobowa księgarnia

Nietypowy hotel przyjmuje gości w Japonii. Zaprojektowany został z myślą o podróżujących miłośnikach książek. Lamp Light Books Hotel, czyli „książkowy hotel”, umożliwia swoim gościom podróżowanie po świecie książek. “Czytanie książek jest często porównywane do podróży, dlatego chcieliśmy stworzyć hotel, w którym goście mogliby podróżować po świecie książek” – wyjaśniają pomysłodawcy.

“Lokalna księgarnia, w której lampy świecą 24 godziny na dobę. Czy kiedykolwiek chciałeś wpaść do księgarni po pracy, ale znalazłeś wszystkie zamknięte? Twoje zmartwienia się skończyły. Lamp Light Books jest otwarta 24 godziny na dobę. Niezależnie od tego, czy jesteś rannym ptaszkiem, czy nocnym markiem, jeśli kochasz książki, pokochasz nasz hotel” – tak reklamuje się japoński koncept hotelowy.

Pierwszy “książkowy hotel” została otwarty w 2018 roku w Nagoi, od niedawna działa także w Sapporo. Wszystko w Lamp Light Books ma na celu priorytetowe traktowanie książek; na pierwszym piętrze znajduje się otwarta dla publiczności księgarnia i kawiarnia, w której znajduje się ponad 4 tysiące książek. Chociaż kawiarnia przestaje serwować napoje i jedzenie o godz. 22, przestrzeń jest otwarta przez całą dobę. Goście mogą zabrać do pokoju wybraną książkę. Każdy pokój wyposażony jest lampki do czytania i sofy z podnóżkami.

“Pokoje gościnne w tym hotelu zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wygodzie czytania. Wracając do swojego pokoju, otwierasz książkę. To początek kolejnej podróży” – czytamy w ofercie.

Jedna noc w Lamp Light Books Hotel zaczyna się od 245 zł.

Marka należy do spółki Solare Hotels and Resorts Co., Ltd.

Podaj dalej
Autor: ET