środa, 14 kwietnia 2004
Kreowanie rzeczywistości 23 marca 2004 roku prezes Polskiej Izby Książki rozesłała komunikat na temat polskiego stoiska na Targach Książki w Londynie (patrz Biblioteka Analiz nr 7/2004). następnie pojawiło się sprawozdanie dyrektora Instytutu Książki z udziału IK w Targach Książki w Londynie (publikujemy je poniżej). Zamieszczone w obu komunikatach informacje - zarówno fakty, jak i opinie - znacznie różniły się od siebie. Oto zestawienie różnic "faktograficznych" między komunikatami: • Wykonawca: Dorota Malinowska-Grupińska pisze, że Ars Polona na zlecenie IK; Andrzej Nowakowski: MTK Praga na zlecenie IK; • Uczestnicy: zdaniem Doroty Malinowskiej-Grupińskiej: Czechy, Węgry, Słowacja, Słowenia, Polska; Andrzej Nowakowski: Czechy, Słowacja, Polska; • Powierzchnia: Dorota Malinowska-Grupińska: 4 mkw.; Andrzej Nowakowski: 9 mkw.; • Spotkania: Dorota Malinowska-Grupińska: brak; Andrzej Nowakowski: 3. Według Andrzeja Nowakowskiego, obecność IK na targach w Londynie z założenia miała charakter skromny, prezentacja była tania i pozbawiona zbędnych elementów scenograficznych. W sprawozdaniu Instytutu Książki czytamy także, iż targom londyńskim zwyczajowo nie towarzyszy program literacki. Dlatego IK nie zapraszał pisarzy na spotkania autorskie. Nieco inaczej odebrała tę kwestię Dorota Malinowska-Grupińska pisząc w oficjalnym komunikacie Izby: "Próbowałam dowiedzieć się, kiedy odbywają się spotkania z polskimi pisarzami (na stoisku nie wisiały żadne informacje na ten temat), ale okazało się, że już się odbyły. Odpowiedziano mi tak, choć spotkanie z Piotrem Sommerem (organizowane zresztą przez Instytut Polski w Londynie) odbywało się dopiero dnia następnego". Cała sprawa wydaje się dosyć specyficznym kreowaniem rzeczywistości za pomocą wydawanych sprawozdań. Może warto dalej sprawdzać, jak naprawdę wyglądała obecność naszego kraju w Londynie. Ale może... warto wymieniać poglądy czy wypracowywać metody wspierania wzajemnych działań przed ważniejszymi wydarzeniami zamiast skupiać się na "ocenie" ex post. Mam nadzieję, że wszystkim nam zależy na pełniejszej …
Wyświetlono 25% materiału - 273 słów. Całość materiału zawiera 1095 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się