Czwartek, 18 kwietnia 2024

Legimi, od ponad 11 lat udostępniające książki elektroniczne w abonamencie, umożliwia teraz łatwiejsze zarządzanie biblioteką e-booków osobom, korzystającym z Kindle.

Do synchronizacji czytników tej marki z kontem Legimi wystarczy smartfon lub tablet z Androidem.

Konieczność synchronizacji przewodowej spowodowana jest specyfiką Amazon Kindle. Dotychczas zarządzanie pomiędzy Legimi a czytnikami tej marki odbywało się za pomocą kabla USB z poziomu komputera. Obecnie Legimi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelniczej społeczności, upraszczając ten proces.

– Z perspektywy użytkowniczek i użytkowników wygoda aplikacji jest, obok atrakcyjności katalogu, jednym z kluczowych elementów naszej platformy. Udostępniona właśnie funkcja jest odpowiedzią na ich liczne sugestie. To opcja, która sprawdzi się nie tylko w podróży, podczas których zawsze staramy się ograniczyć ilość bagażu, ale również w trakcie codziennego korzystania z Legimi – komentuje Mateusz Frukacz, współzałożyciel i członek zarządu Legimi S.A., odpowiedzialny za rozwój produktu.

Z Google Play i Huawei App Gallery można pobrać aplikację Legimi z dodaną funkcją zarządzania księgozbiorem na Kindle. Mobilna synchronizacja odbywa się bezpośrednio z poziomu półki w aplikacji, a czytnik należy podłączyć do telefonu za pomocą kabla USB OTG. Wcześniej wymagany był do tego celu zawsze komputer PC lub Mac, które użytkownicy mają zdecydowanie rzadziej pod ręką niż telefony.

Osoby nieposiadające aplikacji Android mogą, tak jak do tej pory, synchronizować swoje czytelnicze konto z Kindle za pomocą dedykowanej aplikacji na PC lub MacOS. Legimi umożliwia, w ramach ekosystemu dla systemów Android, iOS i Windows, nielimitowany dostęp do cyfrowych książek, natomiast dla Kindle miesięczne ograniczenie wynosi, w zależności od posiadanego abonamentu, 7 lub 10 e-booków miesięcznie.

 

 

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Legimi