Poniedziałek, 20 stycznia 2003
Wydawnictwo MAC Edukacja złożyło ofertę zakupu PWN - nieoficjalnie dowiedziała się Biblioteka Analiz. Obydwie strony stanowczo zaprzeczają jakoby prowadzone były jakiekolwiek rozmowy o połączeniu firm i odmawiają komentarzy. Wedle naszych informacji MAC i wspierające go fundusze inwestycyjne, miałby zapłacić 25 mln USD za Wydawnictwo Naukowe PWN, czyli spółkę-matkę m.in. dla takich firm jak: Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Azymut... oczywiście także wszystkie redakcje Wydawnictwa Naukowego, co daje dostęp do ogromnych archiwów słownikowych i encyklopedycznych. Z transakcji wyłączona jest nieruchomość - zabytkowy pałac przy ul. Miodowej w Warszawie (wart ok. 25-27 mln zł), której właścicielem stałby się prawdopodobnie holding LCHG - główny akcjonariusz w PWN. 25 mln USD przypadłoby w udziale głównie Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz powiązanemu z Deutsche Bankiem funduszowi DBG Osteuropa-Holding GmbH, być może także mniejszym akcjonariuszom - pracownikom i menedżerom. Przypomnijmy, że w 1997 roku EBOR i DBG zainwestowały w mniejszościowy pakiet akcji PWN 20 mln USD. Oferta wydawnictwa MAC byłaby doskonałą, kto wie czy nie ostatnią, okazją do wycofania się z PWN bez straty. Według jednego z naszych rozmówców, związanego z PWN, 25 mln USD to dobra oferta i główni akcjonariusze spółki powinni się na nią zgodzić. Skąd MAC Edukacja ma pieniądze na zakup PWN? Wydawnictwo jest w bardzo dobrej kondycji, według danych bilansowych w latach 1998-2001 miało łącznie ok. 24 mln zł zysku netto, a według informacji właścicieli rok 2002 udało się zamknąć rekordowym w …
Wyświetlono 25% materiału - 233 słów. Całość materiału zawiera 934 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się