środa, 12 października 2016


11 października użytkownicy serwisu lubimyczytać.pl zyskali możliwość wyszukiwania i oceniania polskich księgarni. Ich znalezienie ułatwi interaktywna mapa dostępna na stronie serwisu dzięki współpracy z Polską Izbą Książki. To pierwsze tego typu rozwiązanie opracowane z myślą o polskich czytelnikach.

Do przygotowania mapy wykorzystano dane teleadresowe księgarń pochodzące z Ogólnopolskiej Bazy Księgarń udostępnionej serwisowi lubimyczytać.pl przez Polską Izbę Książki. Baza jest finansowana przez Instytut Książki. Dzięki jej powstaniu użytkownicy otrzymali proste, innowacyjne narzędzie umożliwiające im znalezienie księgarni w dowolnie wybranym miejscu w Polsce. Istnieje też możliwość oceny poznanych księgarni (poprzez dodanie gwiazdek oraz opinii).

Na mapę księgarń naniesiono jak dotąd ponad 1600 adresów. Kolejne będą systematycznie dodawane w miarę powstawania nowych miejsc.

– Mapa księgarń powstała zarówno z myślą o czytelnikach, którzy sporo podróżują i chcą znaleźć księgarnię w nieznanym dla nich mieście, jak również o tych, którzy poszukują jej w pobliżu swojego domu, miejsca pracy czy gdziekolwiek tam, gdzie jest im po drodze – mówi Izabela Sadowska, prezes i współzałożycielka serwisu lubimyczytać.pl. – Myślę, że dla czytelników niebagatelne znaczenie będą mieć też opinie o księgarniach napisane przez osoby, które wcześniej je odwiedziły. Dzięki temu na przykład w czasie wycieczki do innego miasta będziemy mogli przejść się szlakiem najpiękniejszych i najbardziej popularnych księgarni.

Mapa księgarń będzie na bieżąco uzupełniana o nowe adresy. Aby księgarnia znalazła się na niej, wystarczy przesłać informację z danymi teleadresowymi na adres e-mail: obk@pik.org.pl

Link do mapy: http://lubimyczytac.pl/ksiegarnie