Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dziesiąty piknik literacki Biblioteki Narodowej za nami
W upalną sobotę 25 czerwca dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, zaprosił do Ogrodu Krasińskich w Warszawie na tradycyjne Imieniny Jana Kochanowskiego czyli piknik literacki, który odbył się już po raz dziesiąty. Organizatorzy zapowiedzieli, że „taki jubileusz zobowiązuje do świętowania w najlepszym towarzystwie, dlatego tym razem na imieninach Jana Kochanowskiego gościć będziemy Marię Konopnicką. Twórczość poetki stanie się pretekstem do rozmów o ukochanych książkach z dzieciństwa, krytyce literackiej czy o tym, co współcześnie oznacza bycie pisarką, a w zakamarkach Ogrodu Krasińskich będzie można spotkać… krasnoludki”. I tak się stało. Fakty i mity na temat tych istot w rozmowie z Karoliną Głowacką przybliżył Maciej Szymanowicz, a o atrakcje dla najmłodszych czytelników zadbał również Teatr Baj i zespół Czereśnie z repertuarem przygotowanym specjalnie na potrzebę Imienin. Na trzech scenach – Żółtej, Niebieskiej i Zielonej – odbyło się wiele spotkań, w tym przyciągające rzesze czytelników mecz poetycki, a także spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk. Wieczór zakończył się tradycyjnie – dansingiem pod gwiazdami, na którym do tańca grała Barbara Wrońska z zespołem. W wydarzeniach na scenach i w stoiskach uczestniczyło ponad 90 pisarzy, poetów, ilustratorów, literaturoznawców, dziennikarzy i aktorów, których alfabetyczna lista rozpoczynała się od Andrzeja Andrysiaka i kończyła na Piotrze Zychowiczu.  Jak co roku pojawiły się najważniejsze polskie wydawnictwa, jak też małe oficyny, razem było blisko 100 wystawców. – Cieszę się, że po dziesięciu latach forma Imienin Jana Kochanowskiego się sprawdza, niemal wszystko, co w pierwszych edycjach zostało wymyślone – jest kontynuowane. Widać, że przyciąga to czytelników, ale także twórcy odnajdują się dobrze w konwencji pikniku literackiego, wyjścia z kulturą wysoką na trawę! Imieniny jak zawsze zawierały ważne dyskusje, dobre …
Wyświetlono 25% materiału - 266 słów. Całość materiału zawiera 1065 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się