Wtorek, 27 lutego 2024

Wydawnictwo Marginesy poinformowało, że sprzedaż książek Wojciecha Chmielarza przekroczyła właśnie 1 mln egzemplarzy papierowych i na innych nośnikach.

Wojciech Chmielarz zapytany o to, jak się czuje jako pisarz, który właśnie sprzedał milionowy egzemplarz swojego autorstwa?, odpowiedział: “Nie było żadnych fajerwerków, nie było żadnego rytuału przejścia. Zadzwonili do mnie z wydawnictwa, powiedzieli, że dobiliśmy do miliona. Pomyślałem: fajnie. Wiadomo, że zawsze miałem na to nadzieję. Ale kluczowa była dla mnie inna granica: 100 tys. sprzedanych egzemplarzy jednej książki. Udało mi się to w przypadku ‘Żmijowiska’ i ‘Wyrwy’. To w Polsce jest miara sukcesu autora. Jak to się stało, pomyślałem: ‘Tak! Jestem autorem bestsellerów, odniosłem sukces’. (Cały wywiad dostępny jest tutaj)

“Spotkaliśmy się pewnego dnia w Marginesach. Skromny, bardzo konkretny i rzeczowy zrobił na nas niesamowite wrażenie. Umówiliśmy się na ciężką pracę. Nikt z nas nie zawiódł: Wojciech Chmielarz napisał 10 nowych powieści, w tym trzytomowy cykl z Bezimiennym, sfilmowane ‘Żmijowisko’ i ‘Wyrwę’ oraz pozostałe – nowe tomy z komisarzem Mortką, czyli ‘Cienie’ i ‘Długą noc’ oraz poza seriami: ‘Ranę’ i ‘Za granicą’, a z serii Detektyw Wolski – ‘Wilkołaka’. Wznowiliśmy ‘Podpalacza’, ‘Farmę lalek’ i niesamowitą ‘Królową głodu’ – w kolejce czekają ‘Wampir’, ‘Przejęcie’ i ‘Zombie’. Wypromowaliśmy i sprzedaliśmy” – czytamy we wpisie na Facebooku.

Podaj dalej
Autor: ET