środa, 5 października 2016
Czytniki i e-booki w szkolnych bibliotekach
W większości miejskich i wojewódzkich bibliotek w Polsce e-książki nie są już nowością. A jak wygląda sytuacja w szkołach i na uczelniach? Czy wprowadzenie do oferty e-booków i czytników to kaprys nowoczesności, czy nieunikniony etap ewolucji czytelnictwa Nowoczesne technologie mają niebagatelny wpływ na zmianę zachowań społeczeństwa. Nie uchroniło się przed nimi także czytelnictwo. E-booki stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych książek. Cyfrowe księgozbioryZeszłoroczne dane Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji wskazują, iż 75 proc. polskich gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu, jednak nadal wiele osób nie ma potrzeby korzystania z zasobów światowej sieci.  W całym kraju realizowane są projekty, dążące do zmiany poziomu cyfryzacji w Polsce oraz budowaniu kompetencji cyfrowych. Jednymi z podmiotów wpisujących się w te działania są biblioteki.W Polsce, w 2014 roku było ponad 8 tys. bibliotek publicznych i ich filii oraz zaledwie 131 jednostek publiczno-szkolnych.  Większość z nich jest wyposażona w komputery udostępnianych użytkownikom, ale tylko 64 proc. świadczy usługi elektroniczne (np. katalog online, zamawianie materiałów, …
Wyświetlono 25% materiału - 156 słów. Całość materiału zawiera 626 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się