Wtorek, 12 lutego 2019
Srebrna „Gloria Artis” i czworo Zasłużonych dla Kultury Polskiej
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński podjął decyzję o wyróżnieniu Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, doceniając wkład tej instytucji w utrzymanie i rozwój kultury kaszubskiej w regionie i Polsce. Obchodzące w tym roku 50. rocznicę swojego istnienia Muzeum dołączyło w ten sposób do prestiżowego grona dwudziestu kilku instytucji kultury wyróżnionych tym odznaczeniem. Uroczystość odbyła się 8 lutego w Wejherowie. Podczas uroczystości Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wręczył także odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które otrzymali zasłużeni pracownicy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie: starszy kustosz Joanna Cichocka, starszy kustosz Grażyna Wirkus i kierownik Działu Rękopisów i Starodruków Janina Kurowska oraz ks. prałat Daniel Nowak, działający na rzecz upamiętnienia miejsca męczeństwa ludności …
Wyświetlono 25% materiału - 127 słów. Całość materiału zawiera 511 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki