Wtorek, 15 kwietnia 2003
Absolutnie fantastyczne - powiedziała Elena Pasoli, dyrektor bolońskich Targów Książki Dziecięcej - o polskim stoisku. Według opinii organizatorów było to największe stoisko w historii tych Targów. Liczyło prawie 350 mkw. i obejmowało ekspozycję dorobku 25 polskich wydawców oraz Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, a także przedsięwzięć: Targi Edukacja XXI, Poznańskie Spotkania Targowe, akcja "Cała Polska czyta dzieciom", program "Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży" oraz Biblioteka Analiz. Motywem przewodnim oprawy graficznej była lokomotywa - zarówno tekst, jak i jej wizerunek. Tekst był eksponowany na wielkich planszach w kilku językach, a wizerunek - autorstwa Jana Zielińskiego, znany z winiety Kurierów Bolońskich, stanowił punkt centralny. Dzięki specjalnemu urządzeniu, jakie stosuje się zazwyczaj w trakcie występów estradowych - lokomotywa co jakiś czas buchała parą. Pomimo, że para była niegroźna dla otoczenia, to jednak spowodowała obawy i protesty niektórych wystawców - i w końcu organizatorzy zrezygnowali z tego widowiskowego efektu. Promocja polskiej książki za granicą od czasu Frankfurtu 2000 jest związana z tekstem Juliana Tuwima. Dotychczas wydano siedem tłumaczeń na języki obce, w tym na włoski, specjalnie dla Bolonii - a w przygotowaniu są dalsze cztery. Instytut Adama Mickiewicza był głównym organizatorem polskiej obecności, a w działaniach tych brała jeszcze udział Fundacja Kultury i Biuro PIK oraz Oddział Warszawski ZPAP, który na prawie 200 mkw. zaprezentował jedną z najlepszych ekspozycji polskiej ilustracji książkowej. Stanowiła ona centralny punkt targów i godna była roli gościa honorowego. Jak nam mówiono, nie zawsze ekspozycje gości honorowych …
Wyświetlono 25% materiału - 236 słów. Całość materiału zawiera 946 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się