Wtorek, 18 października 2022
Polsko-angielska edycja Words Out Loud – spotkań poetyckich w Chichester

Zbigniew Zbikowski, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, poinformował o międzynarodowej (polsko-angielskiej) edycji Words Out Loud – spotkań poetyckich organizowanych w Chichester w hrabstwie West Sussex w Anglii – którą będzie prowadzić tłumaczka polskiej poezji Anna Widlarz.

Spotkanie, zatytułowane Featured Readers: The Polish Poets + Open-Mic, składać się będzie z dwóch części. Część pierwsza należeć będzie do polskich poetek i poetów (w tym kilkorga członków Stowarzyszenia Pisarzy Polskich), którzy zaprezentują swoje wiersze w tłumaczeniu na język angielski. Druga część spotkania to poetycki open mic, czyli wiersze czytane przez poetów angielskich na miejscu, w kawiarni Wagtail Cafe w Chichester.

Spotkanie odbędzie się jutro, czyli w środę 19 października o godz. 19.30 polskiego czasu w kawiarni Wagtail Coffee and Yoga Cafe w Chichester. Można w nim wziąć udział także online, poprzez Zoom. Więcej informacji o uczestnikach oraz link, poprzez który można dołączyć do spotkania, pod adresem:

https://wordsoutloud.org.uk/event/featured-readers-the-polish-poets-open-mic-on-zoom-and-in-chichester/

Całość będzie nagrywana, więc dostępne będzie później nagranie ze spotkania.

– Anna Widlarz zapewnia, że każdy nasz autor, który posiada jakiś swój wiersz przełożony na angielski i zechce się nim pochwalić, będzie mógł w czasie spotkania go przeczytać online. Będzie to niezła gratka, warto skorzystać – zachęca Zbigniew Zbikowski.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)