środa, 6 lipca 2022

Autor bestsellerowej “Mojej walki” powraca!

31 sierpnia nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się powieść “Gwiazda poranna” Karla Ove Knausgårda.

Sierpniowa noc. Arne i Tove spędzają czas z dziećmi w domku letniskowym w południowej Norwegii. Pastorka Kathrine wraca z konferencji naukowej, zastanawiając się nad sensem swojego małżeństwa. Z oddziału psychiatrycznego, na którym pielęgniarka Turid odbywa nocną zmianę, ucieka pacjent.

Niespodziewanie na niebie pojawia się wielka gwiazda, której obecności nikt nie jest w stanie wyjaśnić. A bohaterowie zaczynają mieć niepokojące przeczucia i dostrzegają coraz bardziej alarmujące znaki.

Setki krabów ukazują się na drodze. Brutalne morderstwo członków deathmetalowego zespołu. Pogrzeb mężczyzny, którego widziano już po jego rzekomej śmierci.

Gwiazda poranna to opowieść o przyziemności życia, ale i dramatach dotykających wszystkich. O ciemności czającej się w naszych umysłach, i bizarności przenikającej rzeczywistość. To historia, w której zaczynają rządzić siły przekraczające ludzkie rozumienie, a granica między światem żywych i umarłych niebezpiecznie się zaciera.

Thriller psychologiczny, po którym trudno spać spokojnie.

„Knausgård to jeden z najlepszych żyjących pisarzy”.
„New York Times”

„Ta powieść to dla autora przełomowy krok naprzód”.
„Publishers Weekly”

Karl Ove Knausgård (ur. 1968) – światowej sławy pisarz norweski. Autor m.in. bestsellerowego sześciotomowego cyklu Moja walka, który przyniósł mu międzynarodowe uznanie. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i wydane w milionach egzemplarzy.

Podaj dalej
Źródło: Wydawnictwo Literackie