środa, 17 kwietnia 2024

Na wydawniczym rynku debiutuje nowe wydawnictwo literackie. Wydawnictwo Magiczne zostało założone przez pisarkę i pasjonatkę literatury fantastycznej Justynę Komudę.

Autorka sagi „Córa Lasu” (wydawanej w BookEdit) postanowiła poszerzyć swoje działania i stworzyć miejsce, które promuje polską fantastykę, szczególnie tę tworzoną przez kobiety.

Wydawnictwo Magiczne zamierza specjalizować się w publikowaniu kobiecej polskiej fantastyki. Zespół redakcyjny będzie się skupiać na poszukiwaniu unikatowych historii i autorskich głosów, które przeniosą czytelników w światy pełne magii, przygody i niezwykłych bohaterów.

– W Polsce mamy już wystarczająco dużo wydawnictw skupiających się na wydawaniu literatury zagranicznej oraz takich, które mają otwarte ramiona dla autorów, ale nie dla autorek – mówi Justyna Komuda. – A ja myślę, że na naszym rynku mamy mnóstwo fantastycznych powieściopisarek, które tylko potrzebują przestrzeni, by móc zaistnieć i podzielić się magią kłębiącą się w ich głowach – tłumaczy założycielka wydawnictwa.

Wydawnictwo Magiczne przeszło już przez pierwszą próbę ognia i ma za sobą zrealizowaną premierę audiobooka „Hegemon Apopi”. Teraz przygotowuje wydanie trzeciego tomu sagi „Córa Lasu” i zapowiada, że to dopiero początek magicznych działań.

Justyna Komuda – ur. w 1995, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Urodziła się i dorastała w Warszawie. Obecnie mieszka w Berlinie. Autorka książek fantasy. Znana z sagi “Córa Lasu”, którą zjednała sobie wielu czytelników. Jej książki cechują nieszablonowe rozwiązania fabularne i zupełnie nowe koncepty na przedstawianie magicznych istot i światów.

 

 

Instagram: https://www.instagram.com/j.k.komuda/

TikTok: https://www.tiktok.com/@j.k.komuda

Facebook: https://www.facebook.com/J.K.Komuda/

 

Podaj dalej
Autor: ET