Poniedziałek, 19 lutego 2024

Już 24 lutego w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się pierwsza edycja Grodziskiego Festiwalu Kryminalnego ZAGRYFKA.

Swoją ofertę zaprezentują: Antykwariat Pod Psem, Antykwariat Unikat, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie, Filia w Grodzisku Mazowieckim, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Księgarnia u Ani (Brwinów), Księgarnia Milanowska, Wydawnictwo Harde, Wydawnictwo Kobiece (Kobiece, Mova, Young, Papierowe serca i Świetlik), Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Wydawnictwo Vectra.

W programie wiele ciekawych spotkań m.in. Magdaleną Zimniak, M.M. Perr, Piotrem Borlikiem, Krystianem Stolarzem (aka @policjant_czytaipisze), Aleksandrą Świderską, Adamem Kopackim, Joanną Gajewczyk.

Zaplanowano także dyskusje: “Książka w filmie – od pomysłu do ekranizacji – Igor Brejdygant i Katarzyna Gacek”, “Mrok ukryty za zamkniętymi drzwiami – jak napisać dobry thriller domestic noir? – Magda Stachula i Alicja Sinicka”, “Jaki jest przepis na wprowadzenie do powieści wyjątkowego klimatu? – Ewa Przydryga i Adrian Ksycki”, “Tło kryminału – Małe miasteczka vs. Duże miasta – Sylwia Bies, Izabela Janiszewska, Krzysztof Jóźwik” i “Jak odnaleźć się w kryminale – o czym pisać, żeby nas czytano? – Wojciech Chmielarz, Izabela Janiszewska, Bartosz Szczygielski”.

Odbędą się także warsztaty z Piotrem Borlikiem i Zuzą Maniek, z Krystianem Stolarzem (@policjant_czytaipisze) i z Weroniką Mathią.

Miejsce wydarzenia: Grodziska Hala Widowiskowo-Sportowa CAIIS, ul. Sportowa 29

Więcej informacji https://festiwalzagryfka.pl

Podaj dalej
Autor: ET