Poniedziałek, 7 października 2013
Nagroda Literacka Nike dla Joanny Bator
- Polacy! Czytajcie książki! – wezwała Joanna Bator, laureatka Nagrody Literackiej Nike za najlepszą książkę ubiegłego roku , autorka powieści „Ciemno, prawie noc” (W.A.B.). Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października czyli w tym roku 6 dnia tego miesiąca już po raz siedemnasty, a po raz ósmy w pięknym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Nike.  W trakcie uroczystości odnotowaliśmy kilka celniejszych sformułowań. Prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, gospodarz miejsca, stwierdził, że tak jak w bibliotece niezbędny jest katalog, aby dotrzeć do szukanej książki, tak w świecie literatury przewodnikiem jest Nagroda Nike.  Zeszłoroczny laureat Marek Bieńczyk opowiedział, że po otrzymaniu nagrody znajomy hydraulik powiedział mu, że „Nike pan dostał, ale wanna się panu zatkała”.  Kaja Malanowska, autorka „Patrz na mnie, Klaro!” (Krytyka Polityczna), oświadczyła, że dała wszystko z siebie i „więcej nie potrafi”, a także przyznała, że jej mąż, który redagował książkę, potrafił wyrzucić nawet 50 napisanych stron i to słusznie, jak przyznała. – Lepiej wyrzucić 50 stron niż męża z domu – spointowała natychmiast Grażyna Torbicka, która tradycyjnie już prowadziła uroczystość.  Igor Ostachowicz, autor „Nocy żywych trupów”, a także „w wolnych chwilach”, jak stwierdziła Grażyna Torbicka, sekretarz stanu w kancelarii premiera, powiedział nieco zagadkowo, że „naprawdę szokujące jest to, co jest szokujące”, a także podziękował Beacie Stasińskiej, szefowej wydawnictwa W.A.B, a teraz Grupy Wydawniczej …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 876 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się