Piątek, 12 kwietnia 2024

W czwartek 11 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość otwarcia XXIX Targów Wydawców Katolickich, w których uczestniczy ponad 100 wystawców, prezentujących ponad 15 tys. publikacji katolickich i religijnych z Polski i zagranicy. Podczas Targów odbywają się spotkania autorskie, projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, dyskusje, panele oraz wydarzenia rocznicowe.

– Jesteśmy tutaj w związku z książkami o tematyce katolickiej, a zatem książkami, dzięki którym Kościół wypełnia swoją misję. We współczesnym świecie ewangelizacja jest trudna, a zatem trudny też jest apostolat, ewangelizacja poprzez książkę. Jest wielka rywalizacja i wiele rzeczy, które utrudniają i odciągają uwagę od książki katolickiej. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy są zaangażowani w apostolat książki katolickiej i życzyć by kontynuowali swoją pracę – powiedział abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce”.

W otwarciu targów uczestniczyli też: abp Artur Miziński, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski i Ziemowit Kuźmiński, zastępca dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum, który podkreślił, że Targi Wydawców Katolickich odbywają się w tym roku już po raz czternasty w Arkadach Kubickiego na Zamku.

Odczytany został list okolicznościowy, jaki nadesłał prezydent Polski Andrzej Duda, patron honorowy Targów. Wydarzenie objął także patronatem abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Patronat nad Targami od wielu lat sprawuje też Stolica Apostolska – Papieska Dykasteria Kultury i Edukacji.

Targi Wydawców Katolickich będą trwały do niedzieli 13 kwietnia.

Biblioteka Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI i rynek-ksiazki.pl są wśród patronów medialnych Tragów Wydawców Katolickich.

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran), foto: pd