Czwartek, 10 listopada 2022
Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

Październik to czas definitywnego rozstania z latem i zdecydowanie krótszych, chłodniejszych dni. Początek jesieni użytkownicy Audioteki starali się osłodzić sobie wybierając superprodukcje, których rozmach i jakość wykonania pozwalały zapomnieć o mniej sprzyjającej aurze za oknem.

W minionym miesiącu najczęściej słuchanym audiobookiem była premierowa superprodukcja „Wichrowe wzgórza”, a wśród podcastów na szczyt zestawienia wrócił „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”.

TOP 10 audiobooków

Najpopularniejszym słuchowiskiem października zostały „Wichrowe Wzgórza”, powieść obyczajowa autorstwa Emily Bronte. Superprodukcja została wyreżyserowana przez Agnieszkę Matysiak, a w główne role wcielają się Maria Sobocińska i Michał Żurawski. Na kolejnych stopniach podium znalazła się finałowa część superprodukcji „Świat bez końca”, w reżyserii Szymona Kuśmidra, z Aleksandrą Hamkało i Marcinem Bosakiem w rolach głównych. Podium zamyka „Werdykt” Remigiusza Mroza, którego adaptacje audio cieszą się niesłabnącą popularnością.

– Do najpopularniejszych tytułów należy z pewnością dodać również „Naku*wiam Zen”, które szturmem podbija naszą listę. W zestawieniu nie mogło zabraknąć także produkcji opartych na prozie Stephena Kinga, którego dziełami nieustannie zachwycają się nasi słuchacze. Kolejny miesiąc obserwujemy rosnącą popularność tytułów, których ekranizacje w ostatnim czasie trafiły na duży ekran – tak było w przypadku „Na zachodzie bez zmian” – mówi Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

  1. „Wichrowe wzgórza”, Emily Bronte, wydawca: Audioteka;
  2. „Świat bez końca. Część trzecia.”, Ken Follett, Wydawnictwo Albatros, wydawca: Audioteka;
  3. „Werdykt”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czarna Strona;
  4. „Wspólnota mieszkaniowa”, Jiří Havelka, wydawca: Audioteka;
  5. „Baśniowa opowieść”, Stephen King, Wydawnictwo Albatros;
  6. „Na zachodzie bez zmian”, Erich Maria Remarque, Dom Wydawniczy REBIS;
  7. „Naku*wiam Zen”, Maria Peszek, Wydawnictwo Marginesy;
  8. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, J.K. Rowling, Pottermore Publishing;
  9. „Shantaram”, Gregory David Roberts, Wydawnictwo Marginesy;
  10. „Kopernik. Rewolucje”, Wojciech Orliński, wydawca: Agora.

 

TOP 10 podcastów

Wśród podcastów największą popularnością wciąż cieszą się treści związane z popkulturą i muzyką. Anna Gacek wróciła na szczyt zestawienia ze swoją audycją „Sweet Teens”, a w pierwszej 10 znajdziemy również „Od Kimona do Maty” Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka. „Tłumacząca internet” Kasia Babis kolejny miesiąc broni drugiej pozycji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również materiały mrożące krew w żyłach. W październiku popularna była audycja „Lady Killers. Jak mordują kobiety” – druga seria podcastów Renaty z Worka Kości, przygotowanych specjalnie dla Audioteki. Użytkownicy docenili tematykę oraz wrażenia, potęgowane przez hipnotyczny głos autorki. Słuchacze chętnie sięgali również po podcast „Akta grozy: Warrenowie”, przybliżający filozofię i metodologię najsłynniejszej pary badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Zestawienie najpopularniejszych podcastów zamyka natomiast „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”.

  1. „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;
  2. „Kasia Babis tłumaczy internet”, wydawca: Audioteka;
  3. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
  4. „Lady Killers. Jak mordują kobiety”, wydawca: Audioteka;
  5. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
  6. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
  7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
  8. „Akta grozy: Warrenowie”, wydawca: Audioteka;
  9. „Od Kimona do Maty. Historia polskiego rapu”, wydawca: Audioteka;
  10. „Radio Książki”, wydawca: Audioteka oraz Wyborcza.pl.

 

Podaj dalej
Autor: Audioteka