Piątek, 31 lipca 2020
Pięć lat w japońskiej korporacji

Piotr Milewski, autor wielu już książek, który od lat współpracuje z „Kwartalnikiem Literackim Wyspa”, wydał nową pozycję. Nakładem Świata Książki ukazała się jego „Planeta K.” z podtytułem „Pięć lat w japońskiej korporacji”. Jak zapewnia wydawca, jest to „zabawny, a jednocześnie przejmujący opis pięciu lat pracy w japońskiej korporacji”. Autor opisuje, „jak zatrudnia się, pracuje i odchodzi z firmy w Japonii”. Książka otrzymała tytuł Książki Miesiąca “Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

Z informacji wydawcy: trzydziestoletni bohater rozpoczyna pracę w firmie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem pośród sześciuset pracowników korporacji. Musi dostosować się do nowych warunków i wymagań. Przywdziewa strój roboczy, przesiaduje długie godziny w biurze, bierze udział w naradach, wyjeżdża w delegacje i na wycieczki pracownicze, spędza weekendy z Prezesem i wieczory z kolegami z pracy.

Piotr Milewski urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem bestsellerowych książek „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014), „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015) oraz „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (2018). Współautor książek „Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów” (2006), „Azja. Opowieści podróżne” (2018) oraz „Wyspa. Opowieści podróżne” (2019). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Nominowany do nagrody magazynu „National Geographic Traveler”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.

W najnowszym numerze „Kwartalnika Literackiego Wyspa” (nr 2/2020) ukazał się tekst Piotra Milewskiego zatytułowany „My, czyli kto? Manifest (ponad)pokoleniowy”.

 

 

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran)