Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Nowa współpraca na hiszpańskim rynku książki

Hiszpańskie stowarzyszenia pisarzy i księgarzy podpisały umowę, dzięki której autorzy zyskają wgląd w informacje na temat wielkości sprzedaży swoich książek – poinformował serwis Booklips.pl. Umowa ma ułatwić pisarzom kontrolę działań wydawców w obszarze dystrybucji i promocji książek ich autorstwa.

Według przywoływanych w materiale danych Asociación Colegial de Escritores de España zaledwie 16,4 proc. pisarzy z Hiszpanii utrzymuje się z pisania. Ponadto, 25,9 proc. nie posiada umowy wydawniczej, choć ich książki są w jakiś sposób wykorzystywane w obiegu, a 39 proc. nie jest nawet powiadamianych o dacie wprowadzenia do obrotu. Dodatkowo, 22 proc. pisarzy nie otrzymało rocznej zapłaty.

Dzięki umowie stowarzyszenia pisarzy i stowarzyszenia księgarzy (Confederación Española de Gremios y Asociaciones de Libreros), które zrzesza 1400 księgarń w całej Hiszpanii, autorzy będą mogli dużo łatwiej uzyskać dostęp do liczby egzemplarzy sprzedanych książek (poza Amazonem i innymi księgarniami internetowymi).

Podaj dalej
Źródło: www.booklips.pl