Czwartek, 1 maja 2003
Do 23 kwietnia swój udział w Międzynarodowych Targach Książki zgłosiło ponad 400 wydawców - mniej więcej po tyle samo z Polski i z zagranicy. Janusz Fogler, prezes Ars Polony, liczy, że uda się dobić do 500 wystawców, tyle co w roku poprzednim, choć czasu pozostało już niewiele. Na zorganizowaną 23 kwietnia konferencję prasową do siedziby Ars Polony przyszło mniej dziennikarzy niż w latach poprzednich, nie było nawet przedstawiciela "Gazety Wyborczej", bądź co bądź największego dziennika i w poprzednich latach patrona targów. Konferencja prowadzona była chaotycznie, jak zwykle organizatorzy unikali podania dokładnej statystyki dotyczącej wystawców, nie wiedzieć czemu licząc na to, że dziennikarze nie będą w tej sprawie dociekliwi. Rozdano wstępny program imprez towarzyszących, który przedstawia się interesująco, podano, że będą przedstawiciele 24 krajów i że gościem honorowym jest Hiszpania. W tym roku targi odbędą się w dniach 15-18 maja w Pałacu Kultury w Warszawie. Będą o jeden dzień krótsze niż w roku poprzednim. Zamknięte dla publiczności będą czwartek oraz piątek do godz. 14.00. Potem zacznie się kiermasz... Ciekawie zapowiada się program hiszpański, choć nie przyjedzie do Warszawy zapowiadany przez Muzę Arturo Pérez-Reverte. Autor "Klubu Dumas" wymówił się chorobą, a szkoda bo ma w Polsce wielu miłośników. Literatura hiszpańskojęzyczna wydała wielu znakomitych pisarzy, większość z nich wywodzi się jednak z Ameryki Łacińskiej - Marquez, Cortazar, Borges, Fuentes... Z żyjących autorów mieszkających w Hiszpanii poza Pérezem-Reverte bliżej znany polskim czytelnikom jest Antonio Munoz Molina, którego nowa powieść "Nieobecność Blanki" ukazała …
Wyświetlono 25% materiału - 238 słów. Całość materiału zawiera 953 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się