Poniedziałek, 28 listopada 2022
Rozmowa z Jackiem Orylem, wiceprezesem Fundacji Historia i Kultura
W niedzielę 27 listopada zakończyły się jubileuszowe XXX Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Ofertę zaprezentowało blisko 180 wydawnictw. Podczas Targów odbyła się rekordowa liczba spotkań autorskich i konferencji tematycznych, popularyzujących historię i literaturę historyczną. W ramach Targów zorganizowano salony tematyczne: Salon Książki Muzealnej, Salon Książki Ukraińskiej oraz Salon Niezależnych Wydawców Białoruskich. Organizatorami Targów były: Fundacja Historia i Kultura, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich – Oddział Mazowiecki. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. W Trakcie otwarcia Targów odbyła się uroczystość wręczenie Nagrody Klio dla autorów najlepszych książek historycznych i ich wydawców oraz Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka, a w piątek 25 listopada ogłoszono wyniki konkursu Muzealna Książka Roku 2022. Według szacunków organizatorów tegoroczną edycję Targów odwiedziło 24 tys. osób, gdy przed rokiem frekwencja wynosiła 15 tys. osób, ale był to rok wielu ograniczeń związanych z pandemią Covid.   Rozmowa z Jackiem Orylem, wiceprezesem Fundacji Historia i Kultura, bezpośrednio po zakończeniu Targów Jak organizatorzy oceniają tegoroczną edycję? Wraz z zakończeniem Targów Książki Historycznej kończymy nasz cały sezon targowy, który organizowaliśmy jako Fundacja Historia i Kultura. Było to kolejne udane wydarzenie, duża różnica na plus w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Było też dużo więcej wydawców niż rok temu. Zdecydowanie cieszy fakt, że nasze propozycje programowe i wydarzenia w salach zyskały bardzo dużą popularność.  Dodatkowo po raz pierwszy stworzyliśmy dodatkową powierzchnię w formie forum do spotkań, co dobrze się sprawdziło. Sukcesem były …
Wyświetlono 25% materiału - 253 słów. Całość materiału zawiera 1015 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się