Wtorek, 8 czerwca 2004
Jeszcze raz o funduszach unijnych Pomoc z PHARE 2002 - nowa szansa dla księgarzy Ruszył nowy regionalny program wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw - "Przedsiębiorczość w Polsce. Fundusz Dotacji Inwestycyjnych", realizowany w ramach 3-sektorowego programu Phare 2002. Analogicznie jak dotychczasowe programy wsparcia: Phare 2000 i Phare 2001, został on ustanowiony dla małych i średnich przedsiębiorców na współfinansowanie kosztów wdrażania przedsięwzięć inwestycyjnych, ukierunkowanych na rozwój przedsiębiorstw. Do zagospodarowania jest blisko 19 mln Euro. O dotacje z funduszu nie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z województw: mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego - chyba, że ich projekty inwestycyjne umiejscowione są poza tymi województwami. Najwięcej środków pomocowych posiadają województwa: małopolskie (3,43 mln euro), lubelskie (2,87 mln euro) i podkarpackie (2,37 mln euro). Minimalna dotacja na indywidualne przedsięwzięcie, które może być współfinansowane w ramach programu wynosi 2.000 euro, a maksymalna nie może przekroczyć 50.000 euro. Ponadto dotacja nie może przekroczyć 50 proc. kwalifikowanych, przyjętych do realizacji inwestycji (w powiatach: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia i Sopot - 40 poc.). Pozostałe środki na finansowanie inwestycji musi zabezpieczyć przyszły beneficjent funduszu. Mogą one pochodzić z jego własnych zasobów finansowych, a także z kredytu bankowego - w tym przypadku udział środków własnych starającego się o dotację musi wynosić minimum 20 proc. Warto dodać, że jest to istotna zmiana, bowiem dotychczas (przy funduszach Phare 2000 i Phare 2001) udział kredytu przy realizacji przedsięwzięcia był obligatoryjny, co …
Wyświetlono 25% materiału - 224 słów. Całość materiału zawiera 898 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się