środa, 6 maja 2020

Hanna Zielińska, która opowiedziała magazynowi “Press” o mobbingu w redakcji “Przekroju”, zamierza wydać książkę o sytuacjach przemocy, w których ofiarą padają ludzie zatrudnieni w mediach. Jak dodaje, jest już po rozmowie z wydawnictwem, którego nazwy nie zdradza.

Jakub Halcewicz-Pleskaczewski w tekście “Koszmar w »Przekroju«” napisał dla “Press” o stylu zarządzania kwartalnikiem przez jego właściciela Tomasza Niewiadomskiego. Główną bohaterką tekstu jest Hanna Zielińska, która opowiedziała, jak padła ofiarą mobbingu w redakcji. Zielińska opisywała m.in., że prezes Tomasz Niewiadomski zlecił jej wyliczenie we wszystkich zamówionych przez nią tekstach po 5 proc. słów, obdzwonienie kilkudziesięciu autorów i poinformowanie ich o zmniejszeniu honorariów o 5 proc. Gdy to zrobiła, miał obwieścić, że usuwa jej dział z kwartalnika. “Przydzielanie zadań zbędnych, bezsensownych to kolejna odsłona mobbingu” – mówiła dziennikarka.

“Pracuję nad ramą koncepcyjno-prawną książki, na razie nic nie mogę zdradzić. Ale rezonans jest ogromny” – mówi “Presserwisowi” Hanna Zielińska.

 

Autor: W
Źródło: Press.pl