Piątek, 14 kwietnia 2023
J.K. Rowling producentką wykonawczą

Warner Bros. Discovery zapowiedziało, że powstanie nowa 10-letnia seria „Harry Potter’” z odświeżoną obsadą. Co więcej, jej producentką wykonawczą zostanie J.K. Rowling, autorka oryginalnego cyklu powieści.

„Nowa seria Max Original (do niedawna HBO Max) zagłębi się w każdą z kultowych książek, do których fani wciąż wracają” – powiedział Casey Bloys, prezes i dyrektor generalny HBO & Max Content o projekcie, który ma być „wierną adaptacją”.
„Zaangażowanie Maxa w zachowanie integralności moich książek jest dla mnie ważne i nie mogę się doczekać bycia częścią tej nowej adaptacji, która pozwoli na rozwinięcie postaci i uszczegółowienie fabuły, co jest możliwe w produkcji serialu telewizyjnego” – skomentowała J.K. Rowling.
Studio planuje zrealizować w sumie siedem sezonów, a każdy z nich byłby inspirowany jednym z tomów popularnej serii książek.

Nie ustalono jeszcze daty premiery. Casey Bloys zapowiedział, że projekt będzie trwał „dziesięć kolejnych lat”.

Obraz „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” debiutował ponad dwadzieścia dwa lata temu, rozpoczynając jeden z najbardziej kasowych cykli w historii kina. Osiem produkcji o losach znanego czarodzieja – wydanych w latach 2001-2011 – przyniosło w sumie na całym świecie 7,7 mld dolarów.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Eurogamer.pl, Wirtualnemedia.pl